Edukacja teatralna

Działalność edukacyjna Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego to szerzenie wiedzy o teatrze elżbietańskim i sztukach Szekspira, o idei teatru otwartego – w którym każdy może znaleźć swoje miejsce. Stanowi to punkt wyjścia do pracy z różnymi grupami wiekowymi oraz społecznymi, jest platformą łączącą ludzi, pokolenia i kultury.

Realizujemy projekty, prowadzimy zajęcia, lekcje, warsztaty: dla dzieci (nawet 4-letnich), uczniów na wszystkich etapach edukacji, studentów, nauczycieli, osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Patronujemy i jurorujemy w konkursach teatralnych oraz sami różne konkursy tworzymy.

Uczymy nauczycieli, jak twórczo pracować z uczniami, otwieramy artystycznie grupy szkolne, organizujemy wyjazdy zagraniczne, konferencje naukowe, a nawet Obozy Szekspirowskie.

Oferta dla rodzin

Dla dzieci i młodzieży

Myślałeś kiedyś o tym aby zostać aktorem? A może chcesz pracować w Teatrze? Organizujemy warsztaty i spotkania, które pomogą ci rozwinąć Twoje zdolności aktorskie oraz pozwolą poznać funkcjonowanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego od wewnątrz.

Oferta dla grup

Dla szkół i nauczycieli

Chemia Teatru
Zapraszamy na spotkania przygotowane specjalnie pod kątem edukacji teatralnej dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Oferujemy lekcje i zwiedzanie teatru z przewodnikiem dla średnich i dużych grup uczniów.

Zwiedzanie Teatru

z przewodnikiem

Zapraszamy do jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, którego otwarcie zajmuje zaledwie 3 minuty! Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.

Bieżące projekty edukacyjne