Dziś szczególny dzień w którym doceniamy, że możemy współpracować z osobami, od których uczymy się optymizmu i pogody ducha a także otwartości i bezpośredniości.
Serdecznie dziękujemy artystom Teatru Razem, którzy w ramach stałej rezydencji w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim stworzyli poruszający spektakl „Podchodzisz moją samotność” na motywach „Romea i Julii” Williama Szekspira. Wszedł on do repertuaru naszego teatru i zostanie pokazany na Festiwalu Szekspirowskim.
Kłaniamy się greckiemu zespołowi teatralnemu En Dynami, którego spektakl „Horses in Love” prezentowany rok temu w Gdańsku dzięki programowi Perform Europe, był wielką inspiracją dla nas i współpracujących z nami artystów.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji Wspierania Rozwoju „Ja też”, z którą od 2015 roku współpracujemy w zakresie aktywizacji młodych dorosłych z Zespołem Downa i ich pracy w Biurze Obsługi Widza teatru. Dziś odwiedziły nas szefowe Fundacji Małgorzata Bulczak i Iwona Różeńska-Simon – planujemy kolejne pola współpracy!