Spektakle w Teatrze Szekspirowskim
 

spektakl_teatr_szekspirowski

Spektakle w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Gdański Teatr Szekspirowski działa w formule teatru impresaryjnego, bez własnego zespołu aktorskiego. Repertuar oparty jest o cztery główne cykle: Teatry Polskie, Teatry Europy/Świata, Lato z Szekspirem oraz Scenę Muzyczną (koncerty). Tym samym przez cały rok można oglądać najlepsze spektakle teatralne, które znacząco wzbogacają repertuar teatrów Gdańska i Trójmiasta.

W ramach cyklu Teatry Polskie wystawialiśmy do tej pory spektakle m.in. teatrów:

Teatr Narodowy w Warszawie, Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej z Krakowa, Wrocławski Teatr Pantomimy, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Teatr STU w Krakowie, Teatr SOHO w Warszawie, Teatr Centrala w Warszawie, Teatr Warsawy w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku.

Gościliśmy spektakle z Anglii, Holandii, Rumunii, Gruzji i Japonii w ramach Teatrów Europy/Świata.

Dzięki naszej działalności do Gdańsk przyjeżdżają spektakle teatralne zarówno ze scen narodowych, jak i offowych.

Teatr wzbogaca też swój repertuar o produkcje własne, grane głównie w ramach cyklu Lato z Szekspirem, do których zapraszane są inne teatry z Trójmiasta. Hitem sezonu, nie tylko letniego, szybko stał się spektakl Wesołe kumoszki z Windsoru w reż. Pawła Aignera, w wykonaniu aktorów gdańskiego Teatru Wybrzeże. Kolejnym, który odniósł podobny sukces, jest Kiss Me, Kate!, współprodukowany z Teatrem Muzycznym w Gdyni.
Oba spektakle grane są na oryginalnej scenie elżbietańskiej.

Znakiem rozpoznawczym na teatralnej mapie Polski jest też oczywiście międzynarodowy Gdański Festiwal Szekspirowski, który organizowany jest przez GTS oraz Fundację Thearum Gedanense nieprzerwanie już od 20 lat.