Wyjątkowe spotkanie dwóch wielkich indywidualności świata muzyki i filmu! Maja Kleszcz to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Z Kapelą ze Wsi Warszawa śpiewała pieśni ludowe, z incarNations retro-popowe piosenki, interpretowała również poetyckie teksty Agnieszki Osieckiej i bluesowe utwory Breakoutu. Natomiast Mariusz Wilczyński to wybitny reżyser animacji, malarz i performer. Jego filmy były pokazywane na festiwalach na całym świecie, w prestiżowych galeriach w Nowym Jorku i Londynie, a za swoje ostatnie dzieło „Zabij to i wyjedź z tego miasta” zdobył Złote Lwy na 45. FPFF w Gdyni. Oboje połączyła miłość do twórczości Tadeusza Nalepy i kultowych tekstów Bogdana Loebla (m.in. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”). Maja Kleszcz dała temu wyraz na wydanym rok temu, głośnym albumie „B.L.UES”, a Mariusz Wilczyński przez długie lata był przyjacielem legendarnego lidera Breakoutu. Po raz pierwszy artyści spotkali się na scenie na 42. PPA we Wrocławiu, teraz ponownie połączą siły podczas występu, na którym poruszające teksty i bluesowa muzyka nabiorą plastycznych kształtów i żywych emocji.
Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień prywatności przeglądarki, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych takich jak adres IP czy identyfikatory plików cookies w celach marketingowych, w tym wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji, a także celach analitycznych i statystycznych, a także na zapisywanie i przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.