Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego | dla seniorów

Gdańskie Dni Seniora w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Zapraszamy na zwiedzanie naszego teatru!

To właśnie w Gdańsku, jeszcze za jego życia Williama Szekspira, wystawiane były jego sztuki. Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie od początku XVII w. funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie stoi tu jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim.

Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem, po budynku uznawanym za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, którego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.

Widownia teatru, z trzema poziomami drewnianych galerii otaczających wewnętrzny dziedziniec, może pomieścić do 1150 gości. System ruchomych platform umożliwia dowolne modelowanie sceny i widowni, a otwierany dach – granie przy świetle dziennym, jak w renesansie.

Udział jest bezpłatny. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

Tego samego dnia o godz. 16.00 są też WARSZTATY dla seniorów pt. „Para kochanków przez gwiazdy przeklętych”, a o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl Teatru Razem „Podchodzisz moją samotność” według „Romea i Julii” Williama Szekspira w przekładzie Józefa Paszkowskiego.