ZAKOCHAJ SIĘ W SZEKSPIRZE

Zapraszamy do świętowania 453. urodzin Williama S.

Speed dating, spotkanie z artystami, pokaz filmu oraz szalone urodzinowe afterparty. Poznaj szczegóły spektaklu, który będzie grany latem na naszej scenie elżbietańskiej i… Zakochaj się w Szekspirze! 

Na randkę do teatru? Oczywiście! Ale tym razem w wyjątkowo oryginalnej oprawie i z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Jeśli znacie formułę speed dates, wiecie, że to świetna zabawa i możliwość poznania ciekawych, otwartych ludzi a może nawet swojej drugiej połówki. Czym właściwie jest speed dating? Formuła szybkich randek zrodziła się w Ameryce w 1988 roku i zrobiła tam oszałamiającą karierę. W ostatnich latach przeżywa swój renesans i staje się bardzo popularna również w Europie. Zakłada spotkania, podczas których uczestnicy rozmawiają ze sobą przez krótki, z góry ustalony czas – tutaj będzie to 5 minut – po czym następuje zakończenie rozmowy, zmiana miejsc i rozpoczęcie spotkania z kolejną osobą.
To niepowtarzalna okazja na poznanie w tak krótkim czasie interesujących osób, z którymi być może będziecie chcieli spotkać się kolejny raz – już tylko we dwoje.

Organizatorem spotkań, które odbędą się w teatrze, jest Speed Dates. Zapisy na randki w odbywają się poprzez stronę SPEED DATES. Proponowane są trzy grupy wiekowe uczestników:
14:00 – 16:00 grupa 25-37 lat
16:00 – 18:00 grupa 21-29 lat
Uczestnikami muszą być osoby powyżej 21 roku życia, które przed spotkaniem wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz uiszczą opłatę za spotkanie.

Randki odbędą się w galeriach Sali Głównej.

Zakochany Szekspir – preludium

Po randkach, o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie poświęcone naszej najnowszej letniej produkcji na scenę elżbietańską –  będzie to Zakochany Szekspir, kolejna, po Wesołych kumoszkach z Windsoru, współprodukcja z Teatrem Wybrzeże. Jej reżyserem będzie ponownie Paweł Aigner, a w spektaklu wystąpią uwielbiani przez publiczność aktorzy Wybrzeża.

Podczas spotkania po raz pierwszy zdradzimy szczegóły nowego spektaklu oraz opowiemy o ciekawostkach związanych
z „Zakochanym Szekspirem” – zarówno filmem, jak i jego późniejszą sceniczną adaptacją, której na podstawie scenariusza Marca Normana i Toma Stopparda dokonał Lee Hall.

Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmu Zakochany Szekspir, również w Sali Głównej. Zwieńczeniem dnia będzie huczne Urodzinowe After Party pod wodzą DJa i z urodzinowymi niespodziankami.

 

O filmie Zakochany Szekspir

Londyn, 1593. William Szekspir, młody, ambitny dramaturg i aktor obiecuje swoją nową sztukę Romeo i Ethel, córka pirata, Philipowi Henslove’owi, dyrektorowi Teatru Rose. Młody dramaturg przeżywa jednak głęboki kryzys twórczy i nie jest w stanie napisać sztuki, która mogłaby być dla niego „przepustką do lepszego świata”. Na domiar złego rywalizujący z Henslowe’m właściciel Teatru Curtain, Richard Burbage, próbuje go podkupić. Viola de Lesseps, córka bogatego kupca, narzeczona Lorda Wessex, jest zafascynowana poezją Williama. Wstępuje do trupy Henslove’a w męskim przebraniu jako Thomas Kent. Rozpoznana przez Szekspira, nawiązuje z nim szalony romans. Pod wpływem gwałtownego uczucia – i za namową swojego przyjaciela – William przerabia awanturniczą sztukę Romeo i Ethel na melodramat Romeo i Julia. – tak zaczyna się słynny film Zakochany Szekspir (oryg. Shakespeare in Love) w reżyserii Johna Maddena i wg scenariusza Marca Normana i Toma Stopparda. Film, który w 1999 roku zdobył siedem Oscarów – m.in. dla Najlepszego filmu, Najlepszej aktorki pierwszo- i drugoplanowej, Najlepszego scenariusza oraz muzyki, scenografii i kostiumów, a także trzy Złote Globy i wiele innych nagród oraz nominacji.

 

PARTNER

speeddates_big