WARSZTATY

Zapraszamy do zabawy z Williamem Szekspirem w jego teatrze!

Podczas każdego z comiesięcznych spotkań poznacie inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i usłyszycie o innej szekspirowskiej sztuce.

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5 – 12 lat.
Czas trwania warsztatu: 90 minut

 

24.10.2021 – Romeo i Julia – bal maskowy w Weronie
9.00 (PL) | 11.00 (PL) | 13.00 (EN)

Podczas tego spotkania poznamy jeden z najbardziej znanych dramatów Szekspira – „Romeo i Julię”. Podejmiemy próbę odtworzenia dwóch słynnych scen: balu maskowego, na który samodzielnie wykonamy maski, oraz sceny balkonowej, do której idealną scenografią będą galerie na widowni Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

 

14.11.2021 – Wesołe Kumoszki z Windsoru – stroje na windsorskim dworze
9.00 (PL) | 11.00 (PL) | 13.00 (EN)
Dzięki komedii „Wesołe kumoszki z Windsoru” przeniesiemy się do Anglii z czasów Szekspira. Zobaczymy, jak ubierano się w tamtych czasach, przyjrzymy się kostiumom ze spektaklu koprodukowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski, odkryjemy teatralne garderoby, a także samodzielnie wykonamy elementy kostiumów.

 

05.12.2021 – Burza – jakie dźwięki kryją się na wyspie?
9.00 (PL) | 11.00 (PL) | 13.00 (EN)
Przenieśmy się na chwilę do teatru elżbietańskiego i stwórzmy efekty specjalne bez użycia nowoczesnych technologii i prądu! Poznając treść dramatu „Burza” Williama Szekspira zastanowimy się, jakie dźwięki mogą towarzyszyć wydarzeniom rozgrywającym się na wyspie. Postaramy się je wspólnie odtworzyć, używając najróżniejszych przedmiotów codziennego użytku.

 

Bilety: 30 zł (PL) / 40 zł (EN) za każdego uczestnika
PL – zajęcia prowadzone w j. polskim
EN – zajęcia prowadzone w j. angielskim