Wesołe kumoszki z Windsoru, Teatr Szekspirowski, 10-12 marca

Wesołe kumoszki z Windsoru | spektakl

OSTATNIA SZANSA na wspólną zabawę z Wesołymi kumoszkami z Windsoru! Pożegnanie z tytułem.

 

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek.

Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

 

Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć.
Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

 

Siadam do pisania o Wesołych kumoszkach z Windsoru w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i – zaczynam się mimowolnie uśmiechać. Bardzo rzadka przypadłość u recenzenta, ale też Kumoszki, współprodukcja Teatru Wybrzeże oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, są z wielu powodów wydarzeniem wyjątkowym.
Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

 

To szaleństwo gagów i zabawnych sytuacji. Mamy przebieranki, gonitwy, intrygi. Aktorzy z Wybrzeża lubią bawić się własnymi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Udana teatralna jazda bez trzymanki.
Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

Przenieś się do czasów Szekspira!
Stań tuż przy scenie i baw się razem z aktorami lub wybierz miejsca siedzące na galeriach aby delektować się tą wyborną komedią.

 

Bilety dostępne również w aplikacji Going

going-logo2