Warsztat mistrzowski dla tancerzy z Tamirem Ginzem

Tamir Ginz – poprowadzi warsztat mistrzowski dla profesjonalnych tancerzy!

 

W ramach Tygodnia Izraelskiego tancerze będą mieli okazję spotkać się z wybitnym choreografem i dyrektorem artystycznym jednego z największych zespołów tańca współczesnego w Izraelu – Kamea Dance Company.

Warsztat skierowany jest do tancerzy profesjonalnych i zaawansowanych. Uczestnicy będą mogli poznać tajniki codziennej pracy Kamea Dance Company i pracować pod okiem założyciela zespołu, Tamira Ginza. Warsztaty będą składały się z dwóch części – rozgrzewki, a następnie repertuarowego kursu mistrzowskiego z Ginzem.

Wymagany odpowiedni strój baletowy oraz dobry nastrój!

Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy dziękują Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku oraz Teatrowi Amareya za udostępnienie sali na potrzeby warsztatu.

 

Tamir Ginz

Dyrektor artystyczny i Resident Choreographer KAMEA DANCE COMPANY. Po ukończeniu edukacji tanecznej w Izraelu oraz za granicą, Tamir Ginz występował z Baletem Haifa i był tancerzem Batsheva Dance Company, pod artystycznym kierownictwem Ohada Naharina (1991-1992). Ginz był również rezydentem choreografa Bat-Dor Dance Company w Tel-Avivie i głównym nauczycielem tańca współczesnego w studiu tańca Bat-Dor (1991-2001). Jego pierwsze dzieło dla Bat-Dor, Platform 1, przyniosło mu w 1997 roku duńską nagrodę Albert Gaubier za choreografię. W 2002 roku opuścił Bat-Dor w Tel-Avivie, by wspólnie z Daniellą Schapira założyć KAMEA Dance Company. 

Prace Ginza łączą w sobie intrygujący styl ruchu z osobistą wypowiedzią, w efekcie czego powstają dzieła o dużej dramatycznej sile. Jego choreografie charakteryzują się osobistym językiem, barwnym i unikatowym, opartym zarówno na klasycznych, jak i nowoczesnych technikach, stawiających czoła fizycznym możliwościom tancerzy ponad wszelkimi ograniczeniami. Na scenie Ginzowi udaje się tworzyć bogaty, wielowarstwowy świat, atrakcyjny dla szerokiego grona publiczności. Jego choreografie prezentowane były na całym świecie, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Szwajcarii, Kazachstanie, Ekwadorze, Panamie, Indiach, na Cyprze, Litwie, w Turcji, Mołdawii, Polsce, Rumunii, na Węgrzech i w Chinach. Ginz posiada również dyplom z językoznawstwa i literatury angielskiej oraz socjologii na Uniwersytecie w Hajfie oraz dyplom nauczyciela tańca z Kibbutz State Seminar College. Uczył tańca współczesnego w wielu czołowych izraelskich szkołach, m.in. na wydziale tańca w Narodowej Szkole Sztuk Pięknych w Telma Yalin, był także założycielem i dyrektorem departamentu tańca w Blich High School w Ramat-Gan. W roku 2014 oraz 2015 został uhonorowany nagrodą Ministerstwa Kultury i Sportu Izraela w dziedzinie tańca.