Baśnie arabskie dla dorosłych

MUZOBAJANIE – nowy cykl w Teatrze w Oknie.

Grupy opowiadaczy, bajarzy oraz towarzyszących im muzycy z Polski i zagranicy, dzielą się z widzami najróżniejszymi baśniami i opowieściami wielu kultur.

Przyjdźcie posłuchać opowieści ilustrowanych muzyką i pieśniami. O miłości, która bez sprytu i wytrwałości pięknej kobiety skończyłaby się źle. Dowiecie się również kogo i dlaczego podglądał z zza drzewa sułtan Harun Ar-Raszid oraz co znowu zrobił Djuha i dlaczego wszyscy o tym opowiadali.

Grupa KARAWANA OPOWIEŚCI

Grupę Karawana Opowieści tworzą pasjonaci Szymon Góralczyk oraz Nidal Kalboneh z Palestyny, który gra na tak egzotycznych instrumentach jak oud i bęben obręczowy.
Poszukują historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą; czasem krótszych, a czasem dłuższych – baśni, legend, pieśni, powieści. Opowiadają słowem, śpiewem, gestem i muzyką. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym; bez ograniczeń wiekowych. Spotkania z nimi są alternatywą dla świata ekranów, w których coraz częściej sami się zamykamy.

Szymon Góralczyk – opowiadacz; najchętniej opowiada “na boso”, inspiracje czerpie z literatury, a także z przekazów ustnych. Uczestnik festiwali w Polsce, a także w Meksyku. Wierzy, że słowo posiada moc kształtowania rzeczywistości, dlatego lubi dzielić się historiami.

Nidal Kalboneh – multiinstrumentalista pochodzący z Palestyny, od najmłodszych lat uczył się grać na różnych instrumentach, głównie na oud. Później naukę kontynuował w Kanadzie. Podróżował po wielu krajach dzieląc się z innymi swoją muzyką, uczestnicząc w licznych projektach muzycznych i festiwalach odbywających się zarówno w Europie, jak i w Afryce, czy na Bliskim Wschodzie.