Spektakl dla dziecie Trzej muszkieterowie, Teatr Szekspirowski, 6 czerwca, 18:00

TRZEJ MUSZKIETEROWIE | spektakl

Spektakl dla dzieci Trzej muszkieterowie – 5 i 6 czerwca w Teatrze Szekspirowskim

Trzej muszkieterowie Aleksandra Dumasa, powieść która od lat znajduje się w kanonie literatury młodzieżowej, stała się dla twórców spektaklu – Teatru Alatyr – pretekstem do cofnięcia się w czasy swojego dzieciństwa. Spektakl prezentujemy na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w dniach 5 – 6 czerwca 2018. Trzy pokazy odbywają się w godzinach przedpołudniowych, zapraszamy na nie szkoły i grupy zorganizowane z innych placówek, ale także widzów indywidualnych. 

Wspomnienia chłopięcych gonitw, podwórkowych gier, wspinaczek po drzewach i rowerowych wypraw łączą się tu z pierwszymi fascynacjami literackimi i filmowymi. – Pamiętamy emocje, które towarzyszyły nam przy lekturze książek Alfreda Szklarskiego, Karola Maya, Juliusza Verne’a, pamiętamy nadawane w telewizji w niedzielne przedpołudnia hollywoodzkie filmy kostiumowe. Była w nas potrzeba, aby odbywać podróże do odległych krajów i przeżywać przygody, które można by było później opowiadać.  – mówią autorzy spektaklu.

W rzeczywistości lat ’90 mało którzy rodzice mogli pozwolić sobie na wysłanie dziecka za granicę, zapisanie go na kurs jazdy konnej, albo lekcje szermierki. Miejscami dziecięcych zabaw były podwórka z kilkoma drzewami, piaskownicą i pordzewiałym trzepakiem stojącym przed śmietnikiem. Tam poznawało się znaczenia słów takich jak przyjaźń i odwaga, tam przeżywało się najbardziej pamiętne chwile.

W opowieści o tym, jak dzielny d’Artagnan usiłuje zostać jednym z królewskich muszkieterów, kryje się pochwała zabawy i fantazji, lojalności względem przyjaciół oraz tęsknota za czasami, w których nie było nic złego w noszeniu krótkich spodenek i bieganiu po dachach garaży.

Dla dorosłych spektakl jest nostalgicznym przypomnieniem o tym, że i oni byli kiedyś dziećmi.

Dla dzieci to przykład, że zabawa na podwórku może być bardziej ekscytująca od gier komputerowych.

Spektakl dla dzieci w wieku 5-11 lat.

~
scenariusz i reżyseria – Jakub Kasprzak
muzyka – Paweł Klica,
scenografia – Adam Karol Drozdowski
obsada – Rafał Pietrzak, Michał Karczewski

Spektakl gramy też  5 czerwca o 9:00  oraz 6 czerwca o 11:00 – dla grup zorganizowanych i nie tylko!

Zainteresowanych biletami dla grup prosimy o kontakt z kasą: bow@teatrszekspirowski.pl, 58 35 10 101