THE WALL SHOW. POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI | koncert | Tydzień Niemiecki

Koncert The Echoes Project i chóru młodzieżowego Mezza Voce

THE WALL Show. Polska droga do wolności jest widowiskiem muzyczno-filmowym z elementami parateatralnymi, którego trzon stanowi muzyka z płyty The Wall zespołu Pink Floyd. Zostanie ona wykonana w całości na żywo przez The Echoes Project, z towarzyszeniem chóru dziecięcego Mezza Voce pod dyrekcją Izabeli Cywińskiej – Łomżyńskiej. Autorem pomysłu jest Jarek Kuropatwiński, jeden z twórców zespołu The Echoes Project.

Istotnym elementem wydarzenia jest, oprócz warstwy muzycznej, specjalnie zrealizowany na użytek tego widowiska film Jarka Kuropatwińskiego THE WALL. Nie jest to remake kultowego filmu Alana Parkera z 1982 roku, lecz film oparty na animacji, połączonej ze zdjęciami archiwalnymi, który opowiada polską historię drogi do wolności.

Widowisko THE WALL Show powstało z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Europie Środkowej. W przystępnej, a zarazem artystycznej formie, pokazuje historię opozycji antykomunistycznej w Europie Środkowej. Tej pozornie beznadziejnej walki, która poprzez polską Solidarność (sierpień 1980) i obrady Okrągłego Stołu ostatecznie doprowadziła do zburzenia Muru Berlińskiego, wcześniejszego symbolu Żelaznej Kurtyny.

Wydarzenie odbywa się w Europejskim Centrum Solidarności