Cuda Nocy, The Symptoms, teatr tańca, spektakl poprzedzony węgierskim poczęstunkiem, 3.12 o 18:30 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

CUDA NOCY, The Symptoms | Tydzień Węgierski

Cuda Nocy – The Symptoms – teatr tańca, spektakl poprzedzony węgierskim poczęstunkiem

 

Przed spektaklem zapraszamy widzów do skosztowania regionalnych węgierskich przysmaków oraz wina.

 

Cuda Nocy
Czy kiedykolwiek po prostu przeleżałeś całą noc z kimś u twego boku. I choć do niczego między wami nie doszło, i tak wstając rano wszystko się zmieniło.
Dziewczyna zajęta rysowaniem i chłopak odtwarzający ten przedziwny, przypominający sen, stan dwóch ludzi patrzących sobie w oczy z zachwytem.

Spektakl Cuda Nocy jest inspirowany wierszem Sándora Weöres o tym samym tytule, czyli niczym nieskrępowaną i nieobliczalną poetycką wizją. Staje się on swego rodzaju idiomem lingwistycznym odtworzonym na scenie, którego tłem są obrazy, rysunki i animacje tworzone przez Ildikó Mezei i Évę Taskovics. Spektakl kierowany jest do szerokiego grona widzów, jako że nie ma żadnego limitu wiekowego oraz innych ograniczeń.

Software Animata – wciąż udoskonalany przez Bence Samu od czasu powstania czyli 2007 roku – odegrał instrumentalną rolę w tchnięciu życia w obiekty i figury rysowane przez Dziewczynę na żywo na scenie. Wyświetlany świat i tancerze wchodzą w przedziwną, surrealną relację, w której rysowane kreski ożywają i grają wraz z nimi. Rzeczywistość i wyobraźnia przenikają się tworząc niekończący się palimpsest.

Reżyserka-choreografka: Réka Szabó
Współpracownik reżyserki : Máté Czakó
Obsada: Dóra Furulyás, Dániel Szász/Tamás Bakó, Ildikó Mezei
Visual design, creative technology: Bence Samu, Ildikó Mezei, Éva Taskovics
Światło i scenografia: Attila Szirtes
Kostiumy: Edit Szûcs
Kompozytor: Hunor G. Szabó
Muzycy: András Csizmás, Márton Fenyvesi, Hunor G. Szabó