InlanDimensions / Teatr Gestów | warsztaty

Teatr Gestów – warsztat aktora opery chińskiej , 16+

Dla osób bez doświadczenia scenicznego

Warsztaty prowadzone przez panów Liu i Xiao będą miały charakter zarówno fizyczny, jak i koncepcyjny. Poprzez aktywny udział uczestnicy warsztatów poznają ogólne koncepcje i przetestują dekonstrukcję ruchu ciała i gesty tradycyjnej chińskiej opery/teatru. Ubierz się wygodnie i na sportowo.

Pan Liu Xiaoyi, założyciel i dyrektor artystyczny Emergency Stairs, międzynarodowej grupy sztuk eksperymentalnych z siedzibą w Singapurze. Założona w 2017 roku, grupa Emergency Stairs stała się powszechnie znana jako reprezentant sztuki eksperymentalnej w Singapurze i występowała w ponad 15 miastach na całym świecie. Ich twórczość rzuca wyzwanie istniejącym granicom teatru. Emergency Stairs stara się być wiodącą instytucją kultury w regionie.

Xiao Xiangping, kunqu (najstarsza forma chińskiego teatru) i wykonawca opery pekińskiej, który lubi wcielać się w role obu płci. Obecnie mieszka w Sztokholmie i w swojej karierze performerskiej, edukacyjnej i twórczej eksploruje spotkanie kultur wschodu i zachodu.

Więcej informacji na temat warsztatów

Warsztaty wprowadzą uczestników w proste ruchy i gesty z tradycyjnej chińskiej opery, a także będą pierwszym krokiem do poznania fizycznej rozgrzewki w azjatyckim treningu teatralnym oraz zaprezentują różne podejścia i koncepcje oddychania, energii, rdzenia, równowagi i nie tylko. Warsztaty zachęcą również do zbadania świadomość ciała i budowania relacji w przestrzeni teatralnej. Na zakończenie warsztatu uczestnicy zdekonstruują to, czego się nauczyli i opracują indywidualne lub grupowe prezentacje. Warsztaty są otwarte dla osób ze świata teatru, tańca i innych sztuk performatywnych, zainteresowanych tradycjami azjatyckimi i performansem fizycznym.

Warsztaty zaplanowane są dla 15 osób na 3 godziny.


Wydarzenie w ramach InlanDimensions International Arts Festival 2022
inlandimensions.com
InlanDimensions International Arts Festival 2022
16 września – 7 października 2022 | euroazjatycki teatr, kino i muzyka 3. edycja InlanDimensions International Arts Festival 2022 odbędzie się w dniach 16 września – 7 października 2022. W tym roku widzowie będą mieli okazję zetknąć się z wybitnymi twórcami Euroazjatyckimi przy okazji prezentacji spektakli teatralnych, pokazów filmowych, koncertów, warsztatów oraz spotkań. Festiwal odbędzie się w trzech miastach we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Ambasadorem trzeciej edycji Festiwalu został prof. Tokimasa Sekiguchi wybitny literaturoznawca, polonista, popularyzator kultury polskiej w Japonii.InlanDimensions International Arts Festival 2022 stawia w centrum uwagi sztukę współczesną Eurazji, aby uzmysłowić widzowi podobieństwa i różnice między nacjami i kulturami, przełamując utarte stereotypy, pod śmiałym hasłem „Azja nie istnieje”, odwołującym się do tekstu Ambasadora tegorocznej edycji prof. Sekiguchiego Tokimasy.

Organizatorem InlanDimensions International Arts Festival 2022 jest Fundacja Pomosty.