SMOLIK // KEV FOX | koncert

Koncert SMOLIK // KEV FOX w Teatrze Szekspirowskim – 15 grudnia o 20:00

Cztery lata po wydaniu debiutu oraz dwa lata po wydaniu EP duet SMOLIK // KEV FOX wyrusza w ostatnią trasę koncertową. W jej trakcie zagra zarówno utwory z pokrytego platyną debiutanckiego albumu, jak i ze znakomitej, nagrywanej w Real World Studios EP Queen Of Hearts. Koncert w Gdańsku będzie ostatnim w tegorocznej trasie koncertowej The All Saints Tour. Będzie również ostatnim koncertem przed wydaniem nowego pełnowymiarowego albumu, do którego nagrania rozpoczną się po trasie.

Polski producent, kompozytor i multiinstrumentalista SMOLIK oraz brytyjski wokalista, gitarzysta i kompozytor KEV FOX z sukcesami współpracują od 2015 roku, kiedy wydali pierwszy wspólny album i po raz pierwszy wystąpili w Teatrze Szekspirowskim. Teraz wracają z koncertem promującym album Queen Of Hearts, czyli EP duetu z 2018 roku, która jest efektem sesji w legendarnym Real World Studios w Wielkiej Brytanii. Premiera koncertowa miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie,  podczas której artyści premierowo wykonali utwór Queen Of Hearts oraz kilka utworów z debiutanckiego albumu.

Materiał EP uzupełniają dwa kolejne utwory: On The Quiet i All The Saints oraz niespodzianka w postaci wersji utworu Queen Of Hearts z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej.

Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku. Artyści odebrali za niego FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.

W wersji koncertowej misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA  nabierają kompletnie nowej energii.

Ciekawostką jest fakt, że pracy nad EPką Queen Of Hearts towarzyszyło też powstanie  filmu w technologii VR (jego premiera miała miejsce 8 czerwca 2018). Film wciąż można obejrzeć m.in. w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach.