Koncert Sleep Party People w Teatrze Szekspirowskim, 9 grudnia, 20:00

SLEEP PARTY PEOPLE | koncert

Zespół Sleep Party People już po raz drugi zawita do Teatru Szekspirowskiego. Najwyraźniej nasza scena bardzo spodobała się nieczęsto koncertującym w naszym kraju muzykom.

SPP wystąpią 9 grudnia i zaprezentują materiał z najnowszej płyty Lingering, która ukazała się latem tego roku nakładem wytwórni Joyful Noise Recordings.

Grupa pod przewodnictwem Briana Batza słynie z kreowania kompozycji w oparciu o syntezatory wspomagane gitarą. Pozornie ich muzyka ma senną atmosferę, ale nie dajcie się zwieść – ich wizja rzeczywistości jest abstrakcyjna i niepokojąca, a królicze maski, noszone na scenie przez członków zespołu dopełniają groteskowego klimatu.

Zespoł Sleep Party People pochodzi z Danii i jest wyjątkowo enigmatyczny. Liderem grupy jest niejaki Brian Batz, zaś tożsamość pozostałej czwórki muzyków pozostaje owiana tajemnicą. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą sami artyści, którzy podczas występów zakładają czarne ubrania oraz maski królików. Przy czym nie są to milutkie puszyste stworzonka – przywodzą raczej na myśl królika, który był jednym z bohaterów filmu Donnie Darko.
Same króliki to nie jedyne, co łączy SPP ze wspomnianym filmem. Atmosfera, jaką wyczarowują swoją muzyką, jest bardzo zbliżona do tej z obrazu Richarda Kelly’ego. Słuchając ich, zacierają się granice między błogim snem, neurotycznym koszmarem, a szarą rzeczywistością.

– Kamil Hyckowski, nowamuzyka.pl

 

Jeśli chcecie przenieść się na granice świadomości, do krainy między jawą a snem – muzyka Sleep Party People może być Waszym przewodnikiem.

– dobreboduńskie.com