Sensorytmika – dźwiękowe zabawy rozwojowe dla dzieci | TwO

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia dla dzieci do 4 roku życia.

 

Czym jest Sensorytmika?
To autorski program muzycznych zabaw rozwojowych, z nieszablonowym wykorzystaniem etnicznych instrumentów z różnych stron świata (takich jak didgeridoo, bębny djembe czy misa tybetańska) oraz przedmiotów codziennego użytku do tworzenia muzyki.
Spotkania opierają się na zabawach sensorycznych: dźwiękowo – ruchowo – plastycznych. Zajęcia mają na celu stymulację rozwoju motorycznego, poznawczego, społecznego i emocjonalnego oraz mowy Twojego dziecka, jednocześnie wspierając integrację nadwrażliwości i podwrażliwości sensorycznej, synchronizację półkul mózgowych, lateralizację, ześrodkowanie i skupienie w ciele. Istotnym elementem sensorytmiki jest również rozwój wrażliwości muzycznej, ekspresji i współpracy w grupie.

Rytm i dźwięk a zmysły
Podczas zabaw kierowanych i spontanicznie improwizowanych, dzieci doświadczają dźwięków i muzyki różnymi zmysłami (słysząc/widząc/czując dźwięk), z zaangażowaniem ciała jako całości, jak również poszczególnych jego części (dotknięcie instrumentu dłonią, palcem, stopą, nosem), co pozwala na zbudowanie lepszej świadomości i koordynacji ciała. Wsparcie w tym procesie stanowią techniki arteterapeutyczne.

Słyszę, czuję, tworzę
Podczas zajęć uczestnicy doświadczają muzyki zarówno jako odbiorcy – różnymi zmysłami eksplorując dźwięki i wibracje, poznając instrumenty, ich budowę oraz strukturę – jak również wcielając się w rolę twórców. Poszukując dźwięków, rytmów, muzyki, otrzymują możliwość spontanicznej ekspresji, muzykowania i wytwarzania dźwięków, a także wyrażenia siebie w ruchu.

Będziemy także tworzyć własne instrumenty, tańczyć, śpiewać, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Prowadzą: Joanna Romaszko i Anna Borecka – Centrum Rozwoju i Działań Twórczych ArteFakt

 

Zajęcia prowadzone w dwóch grupach dla maluszków:
17:00 – 17:45 – dzieci 0 – 1+ l. wraz z rodzicami
18:00 – 18:45 – dzieci 2 – 4 l. wraz z rodzicami

 

Bilety: 40 zł – rodzic z dzieckiem
Ilość miejsc ograniczona!

Info: teatrwoknie@ftg.pl
Tel.: +48 58 322 04 14