Ruby – Teatr WARSawy

Adaptacja i reżyseria: Adam Sajnuk
Muzyka: Michał Lamża
Stylizacja: Ewa Kania
Wizualizacje: Martyna Spryszyńska
Obsada: Mateusz Banasiuk, Maja Bohosiewicz, Sonia Bohosiewicz, Sławomira Łozińska, Edyta Olszówka
Na motywach scenariusza filmowego Ruby Sparks, autorka: Zoe Kazan

Futurystyczna komedia romantyczna

Ruby to historia pisarza Calvina Weira – autora dotychczas jednej bestsellerowej powieści, która poruszyła w posadach amerykański świat literacki. Po dziesięciu latach od premiery książki pozostaje on jednak wciąż tylko „autorem jednej powieści”. Neurotyczny Calvin, będąc w głębokim twórczym kryzysie, szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog, pod której wpływem zaczyna pisać historię romansu z dziewczyną swoich marzeń. Autor powoli zakochuje się w napisanej przez siebie postaci. Pewnego ranka spotyka dziewczynę przygotowującą śniadanie w jego kuchni…

To swoista komedia romantyczna pełna Allenowskiego humoru i futurystycznych kontekstów. Nawiązuje do współczesnych trendów, zapoczątkowanych w kinie przez Charliego Kaufmana i Spike’a Jonze’a . To właśnie ich Zakochany bez pamięci, Jak we śnie czy niedawne Her przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science fiction.

Reżyser o spektaklu:

Robię futurystyczną komedię romantyczną, idąc tropem filmowym. To nowy gatunek, który łączy obyczajowość, nadzwyczajne zdarzenia, melodramat, a wszystko to w opakowaniu science fiction.