RODZINNE ZWIEDZANIE TEATRU | charakteryzacja

Kolejne spotkanie w ramach Rodzinnego Zwiedzania Teatru odbędzie się 18 marca.

Tym razem zajmiemy się charakteryzacją teatralną.

Charakteryzacja to zmiana wyglądu aktora, służąca zewnętrznemu upodobnieniu go do granej przez niego postaci. Wykonuje się ją przy pomocy różnorodnych akcesoriów charakteryzatorskich, w tym kosmetyków do makijażu oraz środków pomocniczych jak np. sztuczny zarost, brwi, rzęsy, peruka, nos, garb i inne, a także kostiumu i rekwizytów.

Czy w czasach Szekspira aktorzy poddawali się charakteryzacji? Tak, choć wyglądała ona inaczej, niż współcześnie. Już w starożytnej Grecji aktorzy malowali twarze i zakładali duże, kolorowe maski, żeby było ich widać z najdalszych miejsc na widowni wielkiego amfiteatru. Podczas marcowej edycji warsztatów poznamy zarówno dawne techniki charakteryzacji, jak i te stosowane w teatrach współcześnie. Pod okiem specjalistów będziemy malować na naszych twarzach – dzieci rodzicom, a rodzice dzieciom – różne emocje, postaci, a nawet odejmować bądź dodawać sobie lat! Stworzymy także wspólnie sztuczne rany i specjalną miksturę przypominającą krew, przy okazji opowiadając, w jaki sposób wykorzystywane są na scenie. Zapraszamy Was całymi rodzinami do zanurzenia się magicznym świecie teatralnej charakteryzacji.

Warsztaty odbywać się będą w różnych przestrzeniach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Po warsztatach chętni będą mogli również w skróconej formie zwiedzić teatr z przewodnikiem (ok 20 min).

Partnerem wydarzenia są mistrzowie charakteryzacji teatralnej i filmowej z MagnusFilm!

 

11:00 | 13:00 | 16:00

czas trwania: 90 min.

BILETY

online BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie Teatru, tel. 58 351 01 01, bow@TeatrSzekspirowski.pl

KOSZT udziału w zajęciach:

  • 10 zł/os.
  • dzieci do lat 4 BEZPŁATNIE!

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Rodzinne Zwiedzanie Teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.