RODZINNE WARSZTATY U SZEKSPIRA | PLAKAT TEATRALNY

Rodzinne warsztaty u Szekspira to zajęcia podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru.

PLAKAT TEATRALNY

W majowej edycji rodzinnych warsztatów zastanowimy się nad tym, w jaki sposób powstają plakaty teatralne. Dlaczego dobry projekt plakatu jest ważny? Jakimi technikami można go stworzyć? Jak możemy skutecznie przyciągnąć widza?
Tajemnice plakatu odkryjemy podczas podchodów po zakamarkach teatru, gdzie poukrywały się plakaty z różnych, nie tylko Szekspirowskich, sztuk, wydobyte z naszych archiwów. Na końcu zaś stworzymy swoje własne dzieła.

Podczas Rodzinnych warsztatów u Szekspira poznajemy historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

Warsztaty skierowane są rodzin z dziećmi powyżej 4 roku życia.

_MJK6488
_MJK6468
_MJK6423-2
_MJK6403-2
_MJK6318
_MJK6086