POKAZ MODY | Tydzień Niemiecki

Kultura od zawsze sprzyja budowaniu międzynarodowych więzi i zależności. Moda z kolei zachwyca i łączy, jest sztuką użytkową, z którą mamy styczność na co dzień. To właśnie moda połączy polskich i niemieckich projektantów młodego pokolenia na pokazie w Teatrze Szekspirowskim. Wydarzenie w symboliczny sposób nawiązywać będzie do zjednoczenia Niemiec, a także Europy.

Swoje kolekcje przedstawi projektantka Marion Rocher (Rockmadchen) pochodząca ze wschodnich Niemiec oraz Aynur Pektas z zachodnich Niemiec. Swoje kreacje zaprezentują także projektanci z Europy Zachodniej i Wschodniej. Wśród polskich projektantów znajdą się: Kovalowe, Magdalena Arłukiewicz & Aleksander Gliwiński, Silk Epoque, Kamila Froelke & Chilli Jewellery, a także twórcy biżuterii z bursztynu wystawianej na międzynarodowych targach AMBERIF.

Prezentowane kolekcje będą niezwykłą podróżą przez kreatywność i wyobraźnię w stylach od casual, przez folklor, aż po glamour.

Wydarzenie organizowane jest przez Mystyle-Events, berlińską firmę o polskich korzeniach, we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec.