Pieśni Leara | spektakl

Spektakl Pieśni Leara – 27 sierpnia 2019 r. w Teatrze Szekspirowskim

To niepowtarzalna muzyczna i teatralna uczta. Zagłębimy się w świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem Król Lear, po czym oddamy się rytualnym korzeniom teatru i mitologii przemawiającej do nas polifonią dźwięków.

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera Pieśni Leara odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Pieśni Leara zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez The List.

reżyseria: Grzegorz Bral
muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły

OBSADA:

Anu Almagro, Anna Grycan, Monika Dryl, Natalia Voskoboynikov, Katarzyna Janekowicz, Olga Kunicka,  Volodymyr Andrushchak,  Mikołaj Bońkowski  , Sebastian Mach, Dimitris Varkas , Łukasz Wójcik, Bogdan Koca and Maciej Rychły

Realizacja spektaklu możliwa jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Rozwój infrastruktury kultury”.

Prezentację spektaklu poprzedzi wykład wprowadzajacy dr Alicji Bral “Szekspir w Teatrze Pieśń Kozła”, który odbędzie się o godzinie 16.00.

Teatr Pieśń Kozła wystawi w Teatrze Szekspirowskim również spektakl Hamlet – komentarz 25 sierpnia 2019 r.