MUZOBAJANIE: Transformacje | Teatr w Oknie

Międzynarodowy Dzień Opowieści

Światowy Dzień Opowieści jest globalnym świętem sztuki gawędziarstwa, obchodzonym corocznie 20 marca. W okresie równonocy wiosennej (a na półkuli południowej – jesiennej), ludzie spotykają się by gawędzić i słuchać, oplatając w ten sposób opowieścią w różnych językach, całą Kulę Ziemską. Motywy tematyczne każdego roku są wspólnie przyjęte przez opowiadaczy.
W tym roku tematem będą TRANSFORMACJE, czyli metamorfozy, przemiany i przeistoczenia. Spędzimy dwa wieczory pod znakiem baśni i opowieści snutych przez Łowców Słów (Elżbietę i Groszka Stanilewicz), które komentować muzycznie będzie Marek Majewski – kompozytor, poeta, szantymen, satyryk i felietonista. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki słowa żywego do wspólnego świętowania.

Projekt logo Międzynarodowego Dnia Opowieści: Mats Rehnman

MUZOBAJANIE to organizowany przez Teatr w Oknie cykl spotkań z przeplatanymi muzyką opowieściami z różnych zakątków świata. Regularnie gościmy w TwO podróżników, opowiadaczy i bajarzy, którzy – dzieląc się mitami i opowieściami innych kultur przy wtórze różnorodnych instrumentów – metaforycznie przenoszą słuchaczy w inną czasoprzestrzeń.

BILETY: 10/15 zł (U/N)
REZERWACJE: TeatrwOknie@ftg.pl, 58 322 0414