MUZOBAJANIE: Opowieści o stworzeniu świata | TwO

Opowieści o Stworzeniu Świata, to muzyczno-teatralna podróż w cztery strony Świata. Każdy kolejny kierunek to nowa opowieść, nowy muzyczny temat, nowy rytm i powstający na naszych oczach nowy Świat.

Jak powstał Świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany, czy rozlał się na wszystkie strony i od tej pory po prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania? Przy dźwiękach harfy, mandoliny, liry korbowej, trąbki, skrzypiec, gwizdków i grzechotek Emilia Raiter i Sebastian Pikula opowiedzą historie pochodzące z tradycji, wierzeń i mitów różnych kultur.

Historia Indyjska
Był czas, kiedy nie miał Świat ani końca, ani początku, miał za to środek – bezkresny i pusty. Na samym środku pustki leżał i chrapał w najlepsze … kto? I skąd się tam wziął?

Historia Afrykańska
Dawno temu było dwóch braci. Jeden na ziemi drugi na niebie … Opowieść o braciach, którzy z gliny ulepili Świat.

Historia Oceaniczna
Dawno temu nic zupełnie na Świecie nie było – była tylko wielka pustka… Opowieść o Świecie, który powstał w muszli małża.

Historia Słowiańska
Historia o leniwym bogu Perunie i Welesie – podstępnym psotniku, który całą odpowiedzialność za stworzenie Świata pragnął przypisać sobie.

Emilia Raiter – opowiadanie, harfa
Sebastian Pikula – banjo, mandolina, lira korbowa, skrzypce, trąbka

BILETY

15 zł (N)/ 10 zł (U)

Zniżka dotyczy dzieci, uczniów, studentów, emerytów, rencistów oraz posiadaczy Karty do Kultury lub Metropolitalnej Karty do Kultury.

REZERWACJE

teatrwoknie@ftg.pl

583220414