Amor Omnia Vincit – monodram Rafała Domagały | TwO

Prawdziwa historia życia Hansa Christiana Andersena

 

Monodram na podstawie Från Regnormarnas Liv (Z życia glist)
Autor: Per Olov Enquist
Tłumaczenie: Andrzej Krajewski- Bola

 

Historia odsłaniająca życie wielkiego pisarza, opowiadająca o skomplikowanych relacjach małżeńskich, obnażająca mroczne zakamarki ludzkich pragnień, wśród których dominują niepokój, bezwzględność i brak miłości. Opowieść o człowieku, którego przejmujące baśnie zna każdy, ale mało kto wie, jak fascynujące i skomplikowane było jego życie osobiste.

 

scenariusz: Per Olov Enquist
reżyseria: Jacek Dojlidko / Rafał Domagała
wykonanie: Rafał Domagała
opracowanie plastyczne: Rafał Domagała
obsługa techniczna świateł – Rafał Derkacz

 

spektakl od lat 16

czas trwania: ok. 45 min.

 

Spektakl pt. „Amor Omnia Vincit” został nagrodzony statuetką „Strzała Północy 2016” przyznaną przez jury na 4. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty (spektakl zdobył także Nagrodę Główną, przyznaną przez festiwalową publiczność), oraz statuetką „Złota Podkowa Pegaza” na XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach.

 

RAFAŁ DOMAGAŁA – Pochodzi z Zadroża, małej miejscowości na północny zachód od Krakowa. Dostał się do liceum o specjalizacji wojskowej, jednak po trzech latach porzucił zamiar kariery żołnierskiej i prosto z koszar trafił do szkoły aktorskiej SPOT. Tam, poza sztuką aktorską, poznał tajniki szermierki scenicznej.
Od czasu przekroczenia progu pierwszej szkoły aktorskiej minęło sześć lat i zaczyna właśnie siódmy rok, jako student Akademii Teatralnej w Białymstoku, lalkarz oraz choreograf i przyszły instruktor szermierki teatralnej.
Inspiruje go codzienność i książki które czyta, a w dużej mierze są to pozycje z półki fantastyki.
BILETY: 15/20 zł (U/N)

REZERWACJE: TeatrwOknie@ftg.pl, 58 322 04 14