CHÓRALNIE: MIKROMUSIC+SMOLIK+SKUBAS oraz AKADEMICKI CHÓR UG | koncert

Chóralnie: MIKROMUSIC+SMOLIK+SKUBAS oraz AKADEMICKI CHÓR UG to niecodzienny projekt, którego będzie można posłuchać 27 marca 2021 w Teatrze Szekspirowskim.

Planowany pierwotnie na marzec br., a następnie, z powodu epidemii, przełożony na 24 czerwca 2020 roku koncert „Chóralnie” zespołu MIKROMUSIC z udziałem Smolika, Skubasa oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się  w nowym terminie – 27 marca 2021 roku.

Artyści od lat się znają i mają okazję ze sobą koncertować, to wydarzenie jednak rozszerza skalę współpracy, ponieważ do projektu Chóralnie zaproszono Chóry Akademickie. W każdym z miast wystąpi inny, „lokalny” chór. Koncerty będą się opierać na repertuarze wymienionych artystów ale ze specjalnie na tę okazję napisanymi aranżacjami.

Po raz pierwszy artyści MIKROMUSIC+SMOLIK+SKUBAS wystąpili wspólnie we wrześniu 2018 w Filharmonii w Szczecinie. Wówczas towarzyszył im Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Drugi raz, tym razem z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, zagrali w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku w marcu 2019. Bilety sprzedały się błyskawicznie. Te dwa koncerty stały się inspiracją do tego, żeby przenieść się na inne sceny i zawitać również w kilku innych uniwersyteckich miastach (Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie). Teraz artyści postanowili wrócić do Gdańska aby powtórzyć swój sukces i ponownie wystąpić z Chórem Uniwersytetu Gdańskiego w Teatrze Szekspirowskim.