MARIA JEST Z NAMI | koncert Marii Peszek

Mroki? Deszcze niespokojne? Jesień?
MARIA JEST Z NAMI
Jedziemy do Was Polsko!
Im trudniej, tym RAZEM.

Do zobaczenia!

 

Po entuzjastycznie przyjętej wiosennej trasie „J*BIĘ TO WSZYSTKO. WIOSNA NARESZCIE” oraz po letnich festiwalowych wystąpieniach, Peszek znów rusza w trasę. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zabrzmi pełen materiał z najnowszej, gorąco przyjętej przez fanów i okrzykniętej płytą roku przez tygodnik Polityka płyty Marii Peszek – „AVE MARIA”.

 

Ta płyta jest wulkanem emocji, pulsem, który tłoczy zepsutą krew. Iluzyjnie jest łagodnie, bo warstwa muzyczna nie ma tym razem współistnieć ze słowem – raczej ma je uwydatniać, pokazując psychiczne skrzywienie, które dokonała, m.in. Polska („Polski we mnie nie ma”).
Łukasz Dębowski, polskaplyta-polskamuzyka.pl

Na zaledwie dziesięciu utworach zawarte zostały emocje takie jak żal, ból i smutek, ale także radość, spokój i miłość. Prostota, ale zarazem precyzyjna przenikliwość tekstów Marii opisujących polską rzeczywistość to niezwykle cenny walor, którego ani na moment nie zabrakło w najnowszej twórczości. Poza liryką zachwyca również surowa, momentami onieśmielająca elektroniczna warstwa muzyczna. Słowami autorki: to prawdopodobnie najpiękniejsza płyta, jaką nagrała.
Robert Płachta, allaboutmusic.pl

MARIA JEST Z NAMI, to kontynuacja wiosennego cyklu koncertów.
Artystka i towarzyszący jej band w składzie:
Kamil Pater,
Jacek Prościński
Olo Walicki,
zagrają w miastach, do których nie dotarli wiosną, a w tych, które odwiedzą ponownie, zagrają w nowych miejscach.