Mamy Problem. Monodram Macierzyński | Dzień Matki w TwO

W pierwszych miesiącach macierzyństwa dzień miesza się z nocą, miłość z frustracją, a ideały ze zmęczeniem. I taki też jest ten spektakl: komediowy i dramatyczny, radosny i zupełnie nie.

 

Mamy Problem. Monodram Macierzyński  | Magdalena Bochan-Jachimek

Reżyseria: Jakub Ehrlich

Tekst: Szymon Jachimek

Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek

Muzyka: Hubert Świątek

Scenografia: Monika Ossowska

 

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców …tak to przynajmniej wygląda w reklamach.

Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…

 

Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.

Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć

 

BILETY: 25 zł (N), 20 zł (U)
Zniżka dotyczy dzieci, uczniów, studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty do Kultury lub Metropolitalnej Karty do Kultury.
Po uprzedniej rezerwacji, bilety można odebrać w Teatrze w Oknie 20 minut przed wydarzeniem.
REZERWACJE: teatrwoknie@ftg.pl, 583220414