MARIONETARIUM | TwO

LEGENDY GDAŃSKIE – spektakl lalkowy i zwiedzanie wystawy

Daj się zauroczyć magii teatru lalkowego! Poznaj niezwykłe gdańskie legendy!  Zapraszamy dzieci i dorosłych!

 

Marionetarium w Teatrze w Oknie to wyjątkowa przestrzeń łącząca funkcję teatru z galerią marionetek. Przedstawienia które zobaczycie, powstały z inspiracji gdańskimi legendami, zaadoptowanymi przez artystów w lekki i humorystyczny sposób. Poznacie historię niezwykłej relacji sławnego gdańskiego astronoma i browarnika Jana Heweliusza z gadatliwą papugą, posłuchacie opowieści o mistrzu Janie, który zbudował najpiękniejszy na świecie zegar, dowiecie się też czemu nikt nie chciał wstąpić do Karczmy Jeruzalem, nawet na szklaneczkę wody. Zapraszamy do fascynującego świata tutejszych legend!

Za reżyserię spektakli odpowiedzialny jest Marcin Marzec – aktor, lalkarz, założyciel Teatru Barnaby. Niezwykłe lalki oraz barwna scenografia są dziełem Karoliny Michałek, absolwentki Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Oprawę muzyczną spektakli stworzył kompozytor Michał Makulski. W główne role wcielają się uzdolnieni młodzi aktorzy – Daria Głowacka i Sławomir Banaś.

 

Jedno wejście do Marionetarium obejmuje spektakl lalkowy z cyklu Legendy Gdańskie (trzy tytuły grane są naprzemiennie) oraz wystawę marionetek.

Czas trwania spektakli: ok. 40 minut.

 

produkcja: Teatr Barnaby
reżyseria: Marcin Marzec
scenografia, lalki: Karolina Michałek
scenariusz: Marek Brand
kostiumy: Danuta Gawrońska
występują: Daria Głowacka, Sławomir Banaś

 

PROGRAM MARIONETARIUM:

 

9 sierpnia
14:00, 16:00, 18:00 – „Papuga Jana Heweliusza”

10 sierpnia
14:00 – Karczma Jeruzalem, 16:00 – Papuga Jana Heweliusza, 18:00 – Gdański Zegar

11 sierpnia

14:00 – Karczma Jeruzalem, 16:00 – Papuga Jana Heweliusza, 18:00 – Gdański Zegar

12 sierpnia

12:00 – Karczma Jeruzalem, 16:00 – Papuga Jana Heweliusza, 18:00 – Gdański Zegar

13 sierpnia

————- Ze względów niezależnych od organizatora spektakle zostały odwołane ————-

14 sierpnia

14:00 –Karczma Jeruzalem, 16:00 – Papuga Jana Heweliusza, 18:00 – Gdański Zegar

15 sierpnia

14:00 – Karczma Jeruzalem, 16:00 – Papuga Jana Heweliusza, 18:00 – Gdański Zegar

16 sierpnia

14:00 – Karczma Jeruzalem, 16:00 – Papuga Jana Heweliusza, 18:00 – Gdański Zegar

 

BILETY: 15 zł (dzieci – od 4 lat), 20 zł – dorośli

REZERWACJE: teatrwoknie@ftg.pl, 583220414

 

Scenariusz, reżyseria:

Marcin Marzec – aktor, lalkarz i reżyser, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej imienia Ludwika Solskiego we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim. W latach 2009-2014 pracował w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, obecnie współpracuje z Teatrem Lalek Miniatura w Gdańsku oraz Teatrem Gdynia Główna. Jest założycielem Teatru Barnaby – trójmiejskiej sceny marionetkowej, goszczącej ze spektaklami na terenie całego kraju. Jako jeden z trzech teatrów w Polsce Teatr Barnaby dysponuje kompaktową mobilną sceną marionetkową, na której można odgrywać przedstawienia prawie w każdych warunkach. Dzięki temu teatr odwiedza około 150 różnych miejsc rocznie. Jego głównym odbiorcą są dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Przedstawienia Teatru Barnaby tworzone są w oryginalnej technice, odgrywane marionetkami wyrzeźbionymi w drewnie lipowym i ubranymi w szyte na miarę kostiumy (przy ich tworzeniu Marcin Marzec współpracował m.in. z Davidem Syrotiakiem – właścicielem National Marionette Theatre (USA). Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna spektakli sprawiają, że dzieci doskonale się bawią. Mobilna scena marionetkowa Teatr Barnaby funkcjonuje od czerwca 2014 roku. W tym krótkim czasie teatr zdążył zaprezentować przed widzami wiele spektakli, a wśród nich: „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Franek Szpilka”, „Szczęśliwe miasteczko”, „Piecuch Najwspanialszy”, „Zakochany Bałwanek”, „Jaś i Małgosia”, „Jormungard i złoto”, oraz „Rockandrollowy kot w butach”.

 

Projekt scenografii i marionetek:

Karolina Michałek – malarka, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej dzieła można podziwiać między innymi w Szczecinie, Gdańsku i Świeciu. Lubi eksperymentować z malarstwem strukturalnym, preferuje malarstwo olejne. Poszukując własnej drogi podejmuje dialog z ogólnie przyjętym schematem definicji piękna, dotyka tematów przemijania i odrodzenia. Od niemal roku współpracuje z Teatrem Barnaby przy tworzeniu lalek do spektakli teatralnych. Przy tym projekcie zajmie się stworzeniem kostiumów oraz malowaniem lalek.

Muzyka:
Michał Makulski –
kompozytor, absolwent Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Związany z wieloma projektami muzycznymi w Polsce i za granicą. Jest również pianistą w zespole NoToCo. Autor muzyki do wielu przedstawień teatralnych i estradowych. Aktualnie kierownik muzyczny w Teatrze Arlekin w Łodzi.