LAO CHE | koncert

Zespół wystąpi w Teatrze Szekspirowskim w drugi piątek listopada, w dniu Święta Niepodległości.

Lao Che ma na swoim koncie 6 albumów (5 studyjnych i 1 koncertowy), 2 dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami.

Zespół został założony w Płocku, w 1999 roku, przez byłych członków zespołu Koli. Ich muzykę określa się terminem crossover, gdyż gatunek muzyczny który uprawiają, wykracza poza standardowe ramy stylu, w tym przypadku rocka.

Największą popularność zyskali wydając w 2005 roku swoją drugą płytę, zatytułowaną Powstanie Warszawskie. W tym samym roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, grupa nagrała singiel Czerniaków. W 2012 roku muzycy zostali uhonorowani przez Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasług za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.
 

 
Jak można przeczytać na stronie kapeli:

Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego Brzechwa dzieciom, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

 

z recenzji: Rafała Gdaka na wiadomosci24.pl

Płyta “Dzieciom” to podróż po różnych częściach muzycznego świata. Jazzująca, swingująca, “kreskówkowa”, mniej rockowa. Przede wszystkim przebojowa i poruszająca. Przyciągająca uwagę detalami, samplami, przejściami. Podczas słuchania czas leci szybko, choć zakrzywia się, gdy słyszymy np. nawiązania do muzyki z polskich filmów animowanych. Sam słyszałem “Bolka i Lolka”, co usłyszą inni słuchacze, Bóg raczy wiedzieć, bo płyta to kapitalna kopalnia muzycznych inspiracji.

 

Mariusz Denat Denst – sampler, animacja
Hubert Spięty Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
Michał Dimon Jastrzębski – perkusja
Filip Wieża Różański – instrumenty klawiszowe
Rafał Żubr Borycki – gitara basowa
Maciek Trocki Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne