Koncert Laboratorium Pieśni w GTS 19 stycznia o 19:00
fot. Marta Obiegła

Laboratorium Pieśni: Rasti | koncert

Rasti – trójmiejska premiera płyty Laboratorium Pieśni został przełożony na 13 kwietnia!

Zespół wystąpi o 19:00 w Teatrze Szekspirowskim

Osoby, które zakupiły bilety na koncert, który miał się odbyć 19 stycznia informujemy, że bilety zachowują swoją ważność.
Osoby, które mimo wszystko chcą zrezygnować z udziału w wydarzeniu i oddać zakupiony bilet mogą to zrobić w następujący sposób:
◦ bilety zakupione za pośrednictwem strony www.bilety.teatrszekspirowski.pl podlegają zwrotowi zgodnie z regulaminem sprzedaży. (Zwrotu można dokonać, przesyłając e-mail realizacji zamówienia (wraz z załącznikami – paragonem i biletami) na adres e-mail: bow@teatrszekspirowski.pl. Pieniądze przesyłane są na konto, z którego dokonano zakupu.)
◦ bilety zakupione w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego podlegają zwrotowi w kasie GTS w godzinach funkcjonowania kasy.
Kasa biletowa Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, przy ul. W. Bogusławskiego 1, jest czynna codziennie, w godz. 14:00-19:00 (lub do rozpoczęcia wydarzenia). Kontakt: tel. +48 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl

Rośnij dziewczyno, dojrzewaj, wyrośnij na wysoką sosnę, nabieraj barw, otwórz skrzydła, zaufaj sobie i swoim mocom, zobacz kim jesteś i jaka jesteś piękna. Tańcz, śpiewaj, oddychaj i ciesz się sobą. A przede wszystkim stwarzaj światy, kreuj dźwięki, wyśpiewuj swoje własne pieśni, płynące z twojej istoty, z twojego ducha.

Zapraszamy na koncert celebrujący przyjście na świat najnowszej płyty Laboratorium Pieśni pt. Rasti. To już kolejna płyta zespołu. Pierwsza była Rosna, potem w mniejszych składach powstały Puste Noce – płyta z pieśniami pogrzebowymi oraz Sound Meditation, pieśni tradycyjne w odsłonie relaksacyjnej. Teraz przyszedł czas na Rasti, płytę – dziewczynę, która coraz odważniej odchodzi od tradycji, a coraz bardziej wierzy w swój wewnętrzny, intuicyjny świat, w swój przekaz. Rasti, czyli rośnij.

Kobiecość jest pieśnią, wielogłosową, z wnętrza ziemi, z początków świata. Tak prastarą jak kamienie, tak prastarą jak puszcze, tak prastarą jak pierwszy dźwięk, pierwsza wibracja.

Kobiecość jest wolnością, jest głosem natury, nieposkromionej dzikości i łagodności jednocześnie; jest rzeką, w której kąpią się dzieci i z której piją zwierzęta.

Kobiecość jest darem dla mężczyzn, żeby mogli wejść na ścieżkę serca. Jest wschodem i zachodem słońca, księżycem w pełni i w nowiu.

Kobiecość jest pierwotnym tańcem, który tańczy się w strumieniach deszczu, oddechem z dna oceanów, wołaniem miłości. To zaproszenie do kręgu, w którym śpiewa się pradawne pieśni, wyśpiewuje zaklęcia, grając na bębnach transowe rytmy. To bijące źródło i czysta celebracja życia.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Karolina Stawiszyńska, Alina Klebba

LABORATORIUM PIEŚNI – Song Laboratory (world/etno/mystic folk) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.