KRWAWE GODY | Federico Garcia Lorca | spektakl dyplomowy

Krwawe gody, spektakl Dyplomowy IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, to czołowy dramat andaluzyjskiego poety, dramaturga i kompozytora Federica Garcii Lorki, nazywany „kwintesencją hiszpańskości”.

To szpagat między surowością obyczajów społeczeństwa zdefiniowanego przez honor i tradycję a gorącokrwistą hiszpańską namiętnością. Namiętność spala od środka, bo nie znajduje możliwości ujścia.
On kocha ją, Ona kocha innego, a wszystkiemu przyglądają się krewni i sąsiedzi, którzy nie zawahają
się wydobyć broni i przemienić dnia wesela w dzień żałoby. Podczas spektaklu będzie można usłyszeć pieśni w języku hiszpańskim w nowych aranżacjach Artura Guzy.

 

Opowieść o tragedii, która rozegrała się po weselu w pewnej andaluzyjskiej wsi (historia oparta jest na faktach opisywanych w tamtejszej prasie), wzbogacona przez wstawki muzyczne i taneczne, rozpoczyna się od sceny pełnego żaru tańca flamenco w wykonaniu wszystkich 12 młodych artystów, a kończy poruszającym wykonaniem a cappella piosenki „Llorando” w interpretacji uzdolnionej wokalnie Katarzyny Domalewskiej. W międzyczasie przez ponad dwie godziny oglądamy gęstniejącą od napięć i emocji historię dwóch rodzin Narzeczonego (Mateusz Feliński) i Narzeczonej (najdojrzalsza w tym spektaklu rola Joanny Pasternak), które ma połączyć ślub tych dwojga.
Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

 

Reżyseria: Adam Nalepa,
Choreografia: Wioleta Fiuk,
Muzyka, aranżacje: Artur Guza,
Kostiumy: Maciej Chojnacki,
Obsada: Katarzyna Domalewska, Agnieszka Kwiecień, Weronika Nawieśniak, Hanna Nowakowska, Joanna Pasternak, Joanna Rybka, Kinga Taront, Sławomir Banaś, Mateusz Feliński, Kacper Kubryński, Grzegorz Miller, Kamil Załuska.

 

Stowarzyszenie “BADUSZKOWCY”