Król | koncert

Zapraszamy na koncert w ramach jesiennej trasy, podczas której Król po raz ostatni zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty “Dziękuję”. Będzie to trzeci koncert artysty na naszej scenie, na której ostatnim razem, w 2018 roku, promował krążek „Przewijanie na podglądzie”.  

Hej Tygrysy dobrze wiecie, że mam za co dziękować! Że jesteście, że się zmieniacie i że dajecie nam siłę do tworzenia, śpiewania i działania! Ostatnie koncerty z materiałem DZIĘKUJĘ to kolejny ukłon w Wasza stronę… Bądźcie z nami na koncertach które zamykając jeden podział wprowadzają w następny ;)

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim jako UL/KR. Ich debiutancka płyta zajmowała wysokie miejsca w rankingach i została wyróżniona m.in. tytułem najlepszej polskiej płyty roku wg. Gazety Wyborczej. 

W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową – „Nielot”. Od tego czasu jego dyskografia wzbogaciła się o albumy: “Wij” (2015), „Przez Sen” (2016), “Przewijanie na podglądzie” (2018), “Nieumiarkowania” (2019). 

Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny – był to rok bez nowej płyty Króla, który przyniósł jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI (za “Nieumiarkowania”) czy Fryderyk (Autor Roku) a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020. 

“Dziękuję” to szósty solowy album Króla, który ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Na krążku znajdziemy aż 18 utworów. Słychać w nich muzyczne fascynacje artysty – od afroamerykańskiego jazzu Nowego Orleanu po najntisowe dżingle z programów rozrywkowych typu Tęczowy Music Box. I o dziwo, to wszystko do siebie pasuje i jakże wchodzi! 

„Dziękuję (bardzo)” to niezwykle barwna muzyczna laurka, złożona fanom jako najlepszy prezent za cierpliwe oczekiwanie na kolejny krążek artysty. (…) Warto było czekać na jego najnowszy album, ponieważ Król wywiązał się z zadania z nawiązką, serwując fanom najdłuższy krążek w karierze, na którym prezentuje swoje najlepsze muzyczne sztuczki w najwyższej formie, jednocześnie jak zawsze zaskakując tajemniczością i jedynym w swoim rodzaju klimatem swojej muzyki.

– Kuba Banaszkiewicz, StrefaMusicArt.pl

 

Zespół wystąpi w składzie:  

Błażej Król – głos, gitara 
Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe 
Thomas Fietz – perkusja  
Jan Migdal – gitara basowa 
Monia Muc – saksofon