Kierunek: Islandia / Hatari | koncert

Wydarzenie przeglądu KIERUNEK: ISLANDIA w ramach projektu polsko-islandzkiej współpracy artystycznej – „Treasure Iceland – Theatre Inclusions”

ENGLISH VERSION

Jak o sobie piszą, stanowią „antykapitalistyczny, techno-dystopijny kolektyw artystyczny”. Na arenie międzynarodowej są znani jako „industrialna grupa BDSM”. Ich występy wywołały niejeden skandal w rodzimej Islandii. Szersza publiczność mogła ich poznać, zachwycić się lub oburzyć, za sprawą występu na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019.

Grupa została założona w Reykjaviku w 2015 roku przez Klemensa Hannigana, Matthíasa Tryggvi Haraldssona i perkusistę Einara Hrafna Stefánssona. Ich muzyka czerpie z elektroniki, punku i metalu. Ze względu na performatywny charakter ich działalności ważną rolę w zespole odgrywają towarzyszący muzykom tancerze.

Zespół Hatari zdobył tytuł wykonawcy roku na Icelandic Music Awards i jest trzykrotnym zwycięzcą „Live Act of the Year” na Reykjavik Grapevine Music Awards. Grupa zdobyła również prestiżową nagrodę Iceland Music News Music Video of the Year Award.

W 2020 roku wydali swój pierwszy album długogrający, Neyslutrans (consumption trance).

 

Koncert realizowany we współpracy z / the concert is organised in association with Wasserman Music Ltd.