Katarzyna Nosowska – koncert

Katarzyna Nosowska zaśpiewa w GTS swoje największe przeboje!

Gość specjalny: Zabrocki

Katarzyna Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80. i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory 6 albumów studyjnych, z których ostatnie dwa – „Osiecka” (2008) i „8” (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad 20 Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

Już 11 grudnia na deskach GTS Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar – głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo można będzie usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy artystki z Andrzejem Smolikiem.

W roli supportu wystąpi Zabrocki, od wielu lat obecny na polskiej scenie muzycznej. Grał w cenionych składach big beatowych – Mordy, Pogodno i BiFF. Znacząco przyczynił się do powstania ostatniej studyjnej płyty zespołu Hey: „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan.”

Współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Markiem Dyjakiem, Robertem Brylewskim. Aktualnie gra również w projekcie Mister D. Oprócz tego komponuje muzykę teatralną i filmową, a także nieustanie poszukuje nowych środków wyrazu jako improwizator i twórca instalacji elektroakustycznych. “Boję się” to pierwszy singiel wydanego w tym roku jego debiutanckiego albumu, zatytułowanego „1+1+0”.