Karawana Opowieści o Śmierci | TwO

Wszystkich nas czeka ten moment, kiedy nasze życie się zakończy. Boimy się tego. Niektórzy tak bardzo, że zakazują wymawiania słowa “Śmierć” (żeby nie przyszła szybciej). Trudno nam pogodzić się ze śmiercią bliskich, towarzyszy jej ogromny smutek i cierpienie z powodu pustki.

Różne kultury starają się radzić sobie z tym w rozmaity sposób – śpiewają pieśni, tańczą, opowiadają historie. Niektórzy wierzą, że życie tutaj to tylko przystanek na szlaku Wielkiej Wędrówki.

Spotkanie w Teatrze w Oknie będzie okazją do rozmowy, spojrzenia na Śmierć z różnych stron, posłuchania historii i pieśni z Polski, ale i z innych zakątków świata, gdzie postać Śmierci często jest przedstawiana w inny, egzotyczny lub zaskakujący dla nas sposób.

Spotkanie poprowadzi Szymon Góralczyk z grupy Karawana Opowieści – bajarz i poszukiwacz, który wierzy w moc słowa, kształtującego rzeczywistość.

KARAWANA OPOWIEŚCI to grupa pasjonatów, którzy opowiadają, śpiewają i grają.
Jak sami mówią:
Poszukujemy historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą. Zawarte są one w bajkach, baśniach, legendach i pieśniach. Wiele z nich powstało lata temu, ale ich treści wciąż są aktualne, wywołują skrajne emocje, pobudzają wyobraźnię, przypominają o dawnych czasach i świecie, jaki kiedyś istniał. Podchodzimy do dziedzictwa kulturowego z szacunkiem. Chcemy przypominać o nim, dzielić się z innymi pięknem tych opowieści oraz mądrościami w nich zawartymi.

Bilety: 20/25 zł kup online