InlanDimensions / Kaguramusō | koncert

Kaguramusō to zespół łączący piękne dźwięki tradycyjnych japońskich instrumentów z agresywnym i ciężkim brzemieniem heavy metalu. Bogata muzyka łącząca dwa zderzające się ze sobą światy, Japonię i Zachód, przykuła uwagę wielu krajów Eurazji oraz Ameryki. Jest to zderzenie wywołane połączeniem stojących naprzeciw siebie rzeczy, „spokoju i hałasu”, „światła i cienia”, tworzone z użyciem dźwięku i obrazu. Kagura jest tańcem wykonywanym na cześć bóstwa. Kiedy fani i słuchacze stają się „bóstwami”, ci, którzy tańczą dla nich stają się „Kagurą”. Jest to jedyne i niepowtarzalne „Musō” (śnienie), które poniesie widza w wir muzyki.

Goscinnie wystąpi też polski klarnecista, kompozytor i improwizator – Wacław Zimpel. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie i doświadczenie! Wacław Zimpel jest autorem muzyki do polsko-japońskiej koprodukcji Kosmos na podstawie powieści Witolda Gombrowicza we współpracy z Instytut Grotowskiego, Koike Hiroshi Bridge Project i Fundacją Pomosty/InlanDimensions International Arts Festival. Premiera planowa jest na luty 2022 w Instytut Grotowskiego. Występ gościnny Wacława Zimpla z Kaguramusou otwiera jego długofalową współpracę z Japonia.

Skład zespołu
Akatsuki Nanami (Wokal)  – Akatsuki Nanami urodziła się w prefekturze Okinawa. Już jako dziecko zainteresowała się muzyką i postanowiła dołączyć do chóru. Od 2019 roku występuje jako piosenkarka i aktorka. Swój pierwszy debiut aktorski miała w filmie MAYONAKA, w którym to odegrała główną rolę. W 2020 roku utworzyła Kaguramusō, zespół łączący tradycyjne japońskie instrumenty oraz heavy metal i została jego wokalistką. W lipcu 2022 roku wraz z zespołem, wyrusza w światową trasę koncertową.

Tsujimoto Yoshimi (Shakuhachi) – Tsujimoto Yoshimi urodziła się w 1987 roku w prefekturze Wakayama. Zainspirowana ojcem grającym na flecie shakuhachi, po dostaniu się do liceum sama również podjęła się nauki gry na tym instrumencie. Ukończyła Wydział Muzyki na Tokijskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych i już w trakcie studiów przykuła uwagę mediów swoją piękną grą. Dzięki niezawodnej technice potrafi grać zróżnicowaną gatunkowo muzykę, zaczynając od tradycyjnych japońskich brzmień, a kończąc nawet na utworach z gatunku pop.

Endō Sakiko (Koto) – Endō Sakiko urodziła się w prefekturze Tokushima i ukończyła Wydział Tradycyjnej Muzyki Japońskiej ze specjalizacją w grze na koto szkoły Ikuta. Już od najmłodszych lat uczona była przez matkę podstaw tego instrumentu, a także szkoliła się u doświadczonych w koto Sawai Hikaru i Sawai Kazue. Obecnie prowadzi szeroką działalność, głównie w Tokio i Tokushimie, gdzie zajmuje się między innymi występami publicznymi, na żywo i w mediach oraz przedstawieniami dla szkół.

Kondō Chiaki (Tsugaru-jamisen) – Urodzona w Tokio, dołączyła do zespołu Kaguramusō w 2020 roku i gra na tsugaru-jamisenie.

Produkcja
Producent muzyczny i filmowy Kazuaki Matsuda – Główny producent zespołu heavy metalowego z użyciem klasycznych japońskich instrumentów o nazwie „Kaguramusō”. Wziął udział w promocji, zarządzaniu i prowadzeniu strony internetowej fanklubu wokalisty Toshl od momentu ponownego zjednoczenia XJAPAN w latach 2007-2010 r. Po pracy w dziale zarządzania od 2015 roku zaczął komponować i sprzedawać utwory dla aktorów głosowych i idoli. Zajął się również piosenkami dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak i muzyką edukacyjną.

Aranżacja
Twórca dźwiękowy ZALA z Mish-Mosh. Napisał i stworzył wiele znanych utworów reprezentujących Baybymetal. Jeden z członków Mish-Mosh, duetu twórców muzycznych, który stworzył wszechstronny i niekonwencjonalny dźwięk za pomocą połączenia rocka i popu. Utworzył metalowe brzmienie, które swego czasu zyskało dużą popularność i osiągnęło wysokie miejsca w amerykańskim rankingu „The Bilboard Hot 100”.

Wydarzenie w ramach InlanDimensions International Arts Festival 2022
inlandimensions.com