InTime, Teatr Szekspirowski

InTimE, COMPAGNIE PAL FRENAK | Tydzień Węgierski

Teatr tańca – spektakl dla widzów dorosłych

Samotność, pożądanie, miłość, przemoc, uległość, szczerość, obłuda

Jak jedna osoba może stać się rzeczywistością kogoś innego? Czy zawsze musimy poruszać się pomiędzy niezrozumiałą niepewnością związaną z byciem w związku a okrutną rzeczywistością życia w pojedynkę? Spektakl tworzy pytania, na które nie daje odpowiedzi. Pokazuje jedynie zawiłość ludzkich relacji, których bolesna szczerość nie pozwala by widz opuścił teatr obojętnie.

InTimE zaskakuje i porusza. Tancerze poruszają się z niezwykłą gracją i elegancją zachowując harmonię proporcji. Dzięki temu oglądając spektakl można doświadczyć perfekcji. Erotyka w choreografii Pala Frenaka jest zarówno bezwstydnie dzika, brutalna jak i klasycznie szlachetna.

InTimE to pełna pasji, namiętności, uwypuklająca piękno ludzkiego ciała, opowieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, przede wszystkim tych, które implikują relacje erotyczne. […] Spektakl jest doskonałą mieszanką namiętności, przemocy i poetyckości, podobną do tej, jaka powstała w Oczyszczonych Krzysztofa Warlikowskiego. […] Mimo zupełnej nagości i, momentami, dość odważnych konfiguracji, nie budzi niesmaku, a jedynie zachwyt nad pięknem ludzkiego ciała. Ale przede wszystkim każe się zastanowić, jak bardzo nasze ciało decyduje o naszym postępowaniu i w jakim stopniu wpływa na to, kim jesteśmy.
Anna Wróblowska

 

choreografia: Pál Frenák
muzyka: Attila Gergely
światło: János Marton
dźwięk: Attila Hajas
scenografia i make-up: Gyula Majoros
kostiumy: Gergely Szabó

obsada: Marie-Julie Debeaulieu, Fanni Esterházy, Gábor Halász, Milán Maurer, Zoltán Feicht, Erika Vasas

 

InTimE, niemal zaraz po premierze, stał się jednym z najbardziej popularnych spektakli Frenaka. Został nominowany do Laban Award – nagrody przyznawanej najlepszym spektaklom tanecznym oraz był prezentowany w wielu krajach, m.in. we Francji, Włoszech, Rumunii, na Słowacji, W Polsce, Dani, Belgii oraz na Litwie.