INTERFERENCE FESTIVAL 2017

GALA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU Wolność Formy | 19:00 – 20:30

Już po raz czwarty zostaną przyznane nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Wolność Formy”. Jury w składzie Aneta Szyłak, Zorka Wollny, Maurycy Gomulicki, Janusz Fogler, Anna Sienkiewicz Rogowska i Agnieszka Obszańska obejrzało setki prac i wybrało te zasługujące na szczególną uwagę i uznanie.

 

Nagrody przyznane będą 4 kategoriach konkursowych:

Found Footage,

Wideoklip,

Eksperymentalna Krótka Forma Wizualna,

Kreatywna Forma Reklamowa.

 

Konkurs ma na celu spotkanie artystów, producentów, realizatorów krótkich form wizualnych i aspiracje bycia przeglądem najciekawszych i najnowszych tendencji

w dziedzinie krótkiego metrażu – począwszy od teledysków, poprzez reklamy, czołówki, jingle, video art, eksperymenty na pograniczu sztuk, formy internetowe.

 

 

KONCERTY

 

URBANSKI | 20:30 – 21:30

czyli Wojtek Urbański. Producent muzyczny, kompozytor i sound designer. Współtwórca projektu RYSY, odpowiedzialny za wszystkie kompozycje zespołu. Teraz zajmuje się przede wszystkim swoimi solowymi projektami. Projeky URBANSKI eksploruje techno i house. Jako producent komponuje ściężki dźwiękowe do filmów i teatrów. Urbański regularnie współpracuje i koncertuje z Wojtkiem Mazolewskim i Justyną Święs . Album ‘Selected Works’ to podsumowanie jego wieloletniej pracy.

WIĘCEJ INFORMACJI…

 

DICK4DICK | 21:45 – 22:30

… is a Woo!Man. Dick4Dick wracają z nowym materiałem i znów rozdają karty! 7-my album grupy nosi tytuł Dick4Dick is a Woo!Man i jest kwintesencją tej nieokrzesanej formacji. Znów są o krok do przodu i znów przecierają nowe szlaki: jest przebojowo, ale i przekornie zarazem. Tytuł płyty nie jest przypadkowy: po raze pierwszy usłyszymy kobiece wokale i to we wszystkich aranżacjach! Gościnnie pojawiły się: Natalia Nykiel, Joanna Chowaniak, Julita Zielińska, Marsija, Ania Ołdak, Woska i Halszka.

Dicki kontynuują swoją podróż po futurystycznych i syntetycznych światach i nie zamierzają zwolnić swojej rozpędzonej machiny.

Przedpremierowo zaprezentują cały materiał z nowego albumu w anturażu show świetlno-wizualnym podczas tegorocznej edycji Interference Festival 2017.

WIĘCEJ INFORMACJI…

 

WEISS VIDEO ORCHESTRA | 22:45 – 23:45

Klasyczne instrumentarium, potraktowane diabelnie nietuzinkowo. Wzruszająca organiczna akustyczność, kontra cyfrowy łomot.

Szymon Weiss wyprowadza dwudziestoosobową orkiestrę symfoniczną na nieprzetarty jeszcze tor, choć nie brnie w niestrawną abstrakcję. Ba, całość jest wysmakowanym, oraz bardzo konsekwentnym i przemyślanym tworem. Ale przede wszystkim wymagającym. Słuchacz bowiem musi przestroić swój “muzyczny odbiornik” na nowy język muzyczny (jakby fuzję klasycznej łaciny z hybrydowym esperanto).

WIĘCEJ INFORMACJI…

 

ATARI TEENAGE RIOT | 00:00 – 01:30

Spośród wszystkich zespołów, które sprzedały miliony płyt w latach 90., to reaktywacja Atari Teenage Riot w 2010 roku przyciągnęła ostre potępienie ze strony krytyki. Triumfalnie wyprzedany koncert, zagrany przed niemalże tysiącem zagorzałych fanów, zatrzymał krytyków, a blogi huczały od doniesień o ich elektryzującym powrocie.

Zapytani jak udała im się tak zdumiewająca reaktywacja, Alec Empire opisał to jako aktualizację ‘oprogramowania’, dramatyczną zmianę punktu widzenia, czerpiącego z rdzenia gniewu ATR w latach 90. jednak pomijającego jątrzący się chaos, który kiełkował ze zmurszałych problemów przeszłości. Dwie światowe trasy koncertowe oraz kontrakt płytowy z wytwórnią Steve’a Aokiego Dim Mak pomogły przyciągnąć zarówno starych, jak i nowych fanów.

WIĘCEJ INFORMACJI…

 

KINO FESTIWALOWE

Po co organizować konkurs video jeśli nie byłoby możliwości zobaczenia zgłoszonych filmów na żywo? Postanowiliśmy stworzyć dla Was kino festiwalowe gdzie odbędą się projekcje filmowe konkursu Wolność Formy.