GZA | LIQUID SWORDS 25th ANNIVERSARY TOUR | koncert

Gwiazda rapu GZA – The Genius, założyciel Wu-Tang Clanu, wystąpi 17 marca w Teatrze Szekspirowskim.

Wu-Tang Clan to jedna z najważniejszych amerykańskich formacji hip-hopowych na świecie. GZA to jeden z najlepszych tekściarzy wszechczasów według The Source. Jest też jednym z najlepszych MC’s naszych czasów zdaniem redakcji About.com.

Pseudonim The Genius mówi w zasadzie wszystko. Jako najstarszy członek Wu-Tang Clanu GZA określany jest duchowym przywódcą składu. Jego album zatytułowany Liquid Swords uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych krążków hip-hopowych wszech czasów, a także jedną z najlepszych płyt wydanych przez członków Wu-Tang Clan. Wyprodukowana przez drugiego współzałożyciela Wu-Tang RZA, nasycona samplami kung-fu, ze świetnymi tekstami GZA płyta zdobyła status platynowej i została uznana za jeden z najlepszych albumów w historii rapu. W 1998 roku magazyn The Source umieścił album na liście 100 najlepszych albumów rapowych. Natomiast w 2006 roku Liquid Swords znalazł się w książce Roberta Dmiery’ego 1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią.

Teraz, z okazji 25 rocznicy wydania, nadarza się okazja, aby usłyszeć retrospektywę tego albumu na żywo w wykonaniu samego mistrza GZA.