Festiwal Teatrzyku Cenicienta, dzień2 | TwO

“TYTUŁU BRAK” wg S. Mrożka
„BAJKI FILOZOFICZNE” M. Piquemal

Reżyseria: Marzena Nieczuja-Urbańska

„Tytułu brak” to przedstawienie oparte na znanych i mało znanych opowiadaniach Sławomira Mrożka, który w charakterystyczny dla siebie sposób obnaża absurdalność naszej rzeczywistości.

„Bajki filozoficzne” to minimalistyczne, ale bardzo plastyczne przedstawienie animacyjne o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.

Spektakle grane łącznie, czas trwania ok. 85 min.

 

Teatrzyk Cenicienta, prowadzony od 24 lat przez aktorkę Teatru Wybrzeże, Marzenę Nieczuja-Urbańską, zrzesza młodych pasjonatów teatru. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Nadbałtyckiego Centrum Edukacji „Oświata-Lingwista” grupę od początku tworzą nie tylko uczniowie Lingwisty, ale także inni miłośnicy warsztatu aktorskiego. Teatr  ma na swoim koncie wiele niezapomnianych spektakli m.in. „Księżniczka Magdalena”, „Gdzie jest Andersen?”, „ Hiszpańska groteska”, „Iwona, księżniczka Burgunda” czy „Szalony Wieczór pełen śmiechu”,  a w nim „Podaj wiosło” w pełni improwizowane przedstawienie, którego tytuł stał się po wielu latach tytułem gdańskiego festiwalu Impro. Prezentowane w maju spektakle to efekt działań teatru ostatnich lat.

 

Obsada: Zofia Bielak, Marta Cieplińska, Natalia Cyrzan, Aleksandra Dacyl, Natalia Jarosz, Eliza Niedzielska, Natalia Niedzielska, Ada Piotrowska, Magdalena Sildatk, Karol Stachowicz, Damian Stanisławowicz, Joanna Weber, Maria Zalewska, Alicja Zdrojewska, Karol Ziółkowski

 

BILETY: 10 zł/ 15 zł
Zniżka dotyczy dzieci, uczniów, studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty do Kultury lub Metropolitalnej Karty do Kultury.
Po uprzedniej rezerwacji, bilety można odebrać w Teatrze w Oknie 20 minut przed wydarzeniem.
REZERWACJE: teatrwoknie@ftg.pl, 583220414