Dźwięki Ziemi i Gwiazd – koncert relaksacyjny | TwO (rezyd. Korkoro)

Dźwięki Ziemi i Gwiazd – na koncert relaksacyjny zaprasza Rima Siostra Ptaków z Teatru Korkoro

Muzyka instrumentów terapeutycznych wprawia w stan głębokiego odprężenia i oddziałuje na człowieka na wielu poziomach. Usłyszysz chińskie gongi, misy śpiewające z Nepalu, dzwonki wietrzne zefiry, sansula, tinksza, bębny, grzechotki – opowiada Rima.

Efekty kąpieli w dźwiękach to: rozluźnienie, poprawa nastroju, oczyszczenie umysłu, zmobilizowanie ciała do detoksykacji, powolna zmiana nawyków na zdrowsze (przy regularnym udziale), rozwój osobisty..

Jak to się dzieje?
Wibracja rezonuje z drganiami komórek ciała – można powiedzieć, że jest to jak komórkowy masaż. Zdrowe tkanki mają swoją zdrową wibrację, a dźwięki gongów i mis śpiewających wzmacniają ją lub przywracają. Wspomagają regenerację zdrowych tkanek, następuje przyspieszenie procesów oczyszczania się organizmu. Warto wypić więcej czystej wody przed i po koncercie, może być zimna lub ciepła. Koncert wpływa na harmonizację układu nerwowego. Uspokajają się myśli, zyskujemy łatwość wejścia w stan wewnętrzny. Poprawia się jakość snu. “Oczyszczają” się emocje, możemy osiągnąć poprawę percepcji i kreatywności, rozwój synestezji.
W stanie głębokiego relaksu ciała i umysłu, granica podświadomego umysłu staje się bardziej transparentna – wtedy, nie tracąc przytomności, możemy tworzyć wizje mające transformującą moc. Zyskujemy większą możliwość wglądu w siebie, komunikacji pomiędzy uświadomionym i nieuświadomionym poziomem psychiki.

Moje koncerty są inspirowane prapoczątkiem kultury – dodaje Rima – kiedy nie było granicy między teatrem, ceremonią, religią a życiem. Mity ludów oraz kosmogoniczne przekazy starożytnych cywilizacji, a także współczesna nauka zbiegają się w idei, że wspólnym podłożem wszystkiego jest wibracja. Dźwięk jest jej doskonale odczuwalną i zachwycającą alegorią, o fascynujących właściwościach.

Siostra Ptaków (Rima Sadurska) ur. 1984 r w Lublinie. Artystka trójmiejskiego Teatru Korkoro. Twórczyni projektu Teatr Dźwięku. Pochodząca z mieszanej polsko-syryjskiej rodziny, obdarzona wielką wrażliwością, doświadczyła z bliska i z daleka wielobarwnego człowieczeństwa. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, praktyki medytacyjne i rytualne. Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. W sztuce codziennego życia praktykuje prostotę, współczucie i medytację.

Wydarzenie jest organizowane przez Teatr Korkoro w ramach rezydencji w Teatrze w Oknie.
Informacje: office@korkoro.pl
bilety: 30 ulgowy / 40 normalny