COM TRUISE | koncert

Genialny muzyczny kosmita Com Truise ponownie w Teatrze Szekspirowskim – 3 września 2019 r.

Ten koncert to gratka dla fanów muzyki elektronicznej i klimatów lat 80. Com Truise zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty Persuasion System, wydanej przez wytwórnię Ghostly International.

Muzykę Coma Truise’a czyli Setha Haleya, wyróżnia specyficzny styl melodycznego beatu, mglista nostalgia wydobywana z mechanicznej otchłani komputerów. O ile jego poprzednia płyta – Iteration – była konceptualną kosmiczną sagą, odzwierciedlającą poważne zmiany w życiu Haleya jako producenta i designera, o tyle jego najnowszy, trzeci już album Persuasion System porzuca dawną narrację, osiadając w zupełnie nowym czasie, naznaczonym zmianą – ale już na tej planecie, w teraźniejszości. Jest to, jak dotąd, najbardziej uziemione i najbardziej osobiste z jego dzieł.

Projekt rozpoczął się jako eksperyment. Haley przełączył cyfrowe stacje robocze audio (DAW), przebudował paletę dźwięków i otworzył się na to, co się wydarzy. To ćwiczenie uwolniło go od oczekiwań i umożliwiło eksperymentowanie z echem w bezpośredniej zewnętrznej przestrzeni. Pierwszy singiel, Existence Schematic, leci w ciemną noc, „spoglądając w dół, na krajobraz” – jak mówi Haley – „patrząc na schematyczny układ świateł, zastanawiając się, kto lub co spogląda teraz na mnie, zastanawiając się nad końcem i początkiem, tym gdzie odchodzimy i dokąd zmierzamy”.

Na takich obserwacjach zbudowany jest egzystencjalny album Coma Truisea Persuasion System. Artysta ma nadzieję, że słuchacze odnajdą w jego muzyce własne napięcia, ale też ukojenia.