Baśnie Ludów Ziemi | TwO (rezyd. Korkoro)

Baśnie, które opowiadam i śpiewam to prastare tradycyjne opowieści z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz… to mozaika głosu, dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain i ciszy – mówi Magda Polkowska

Baśń niesie naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy… przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest….
Serdecznie zapraszamy do świata baśniowej metafory.

Przyjaciele z Gdańska, zapraszam Was na wieczór Baśni, na ulicę Długą. Miałam wielki zaszczyt gościć w tej przestrzeni, to Miejsce tak dobre dla Baśni… ciche jak w środku Gwieździstej Nocy! To niezwykły czas. Baśnie to strażnicy Świętych Nici. Mówią przez nie Istoty z Głębi Wielkiego Śnienia. Sama nie Wiem Kim Są. Ale Niosą Dobre Wieści.. Pamięć. Która jest jak Ogień. Zmienia się w Skrzydła. To czas Powrotu Ptasich Plemion.

*DZIECI – wieczór dedykowany jest dla Starszych Słuchaczy oraz dzieci, które pięknie potrafią znaleźć się w takiej przestrzeni ciszy.

Baśnie zawierają w sobie wzory, które są starsze aniżeli nawet Baśniarz poprzez którego płyną słowa jest tego świadom. Spotkanie z Baśniami dla wielu może stać się Spotkaniem z Wielką Tajemnicą, spotkaniem z czymś co potrzebuję uwagi, co pragnie wzlecieć na wolność, z czymś co pragnie uzdrowienia, transformacji, lub przypomnienia…. To przestrzeń, która potrzebuje uszanowania i zaopiekowania od nas wszystkich. Im pełniejsze, tym większy dar Baśnie mogą nam podarować. Dziękuję!

Wędrowne baśniarstwo to sztuka, która znów zaczyna tętnić życiem. Więcej o projekcie Baśnie Ludów Ziemi

Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od “dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

Wydarzenie jest organizowane przez Teatr Korkoro w ramach rezydencji w Teatrze w Oknie.
Bilety: 35 zł, przedsprzedaż 30 zł (do 31.01 godz. 24:00)
Informacje: office@korkoro.pl