Baśnie arabskie dla dzieci – Na dywanie z piasku

MUZOBAJANIE – nowy cykl w Teatrze w Oknie.

Zapraszamy grupy opowiadaczy, bajarzy oraz towarzyszących im muzyków z Polski i zagranicy, a oni dzielą się najróżniejszymi baśniami i opowieściami wielu kultur.

Na dywanie z piasku. Baśnie arabskie dla dzieci

Zapraszamy Was na podróż przez piaski pustyni, poprzez góry, morze, zapachy, smaki i magię… Usłyszycie historie o poszukiwaniu wielkiej miłości, która wyrosła na drzewie sięgającym nieba! Dowiecie się dlaczego piękna księżniczka stała się zupełnie łysa?! A także poznacie historię małej Noor, która straciła swój głos…
Zapraszamy Was zatem, abyście wyruszyli razem z naszą Karawaną. Czy jesteście gotowi?

Grupa KARAWANA OPOWIEŚCI

Grupę Karawana Opowieści tworzą pasjonaci Szymon Góralczyk oraz Nidal Kalboneh z Palestyny, który gra na tak egzotycznych instrumentach jak oud i bęben obręczowy.
Poszukują historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą; czasem krótszych, a czasem dłuższych – baśni, legend, pieśni, powieści. Opowiadają słowem, śpiewem, gestem i muzyką. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym; bez ograniczeń wiekowych. Spotkania z nimi są alternatywą dla świata ekranów, w których coraz częściej sami się zamykamy.

Szymon Góralczyk – opowiadacz; najchętniej opowiada “na boso”, inspiracje czerpie z literatury, a także z przekazów ustnych. Uczestnik festiwali w Polsce, a także w Meksyku. Wierzy, że słowo posiada moc kształtowania rzeczywistości, dlatego lubi dzielić się historiami.

Nidal Kalboneh – multiinstrumentalista pochodzący z Palestyny, od najmłodszych lat uczył się grać na różnych instrumentach, głównie na oud. Później naukę kontynuował w Kanadzie. Podróżował po wielu krajach dzieląc się z innymi swoją muzyką, uczestnicząc w licznych projektach muzycznych i festiwalach odbywających się zarówno w Europie, jak i w Afryce, czy na Bliskim Wschodzie.