Bałwanek i gorący piecyk | Teatr w Oknie

Przedstawienie zrealizowane w technice lalkowej mapet, marionetkowej oraz teatru cieni.

 

scenariusz: Marcin Marzec

lalki: Karolina Michałek

animuje: Marcin Marzec

muzyka: Michał Łacny

 

„Bałwanek i Gorący Piecyk”, to bajka stworzona na podstawie jednej z baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem „Bałwan ze Śniegu”. Bajka opowiada o losie śniegowego bałwanka, który zakochuje się w gorącym piecyku. Długie rozmowy bałwanka z podwórkowym psem, nie odciągają go od chęci spotkania. Niestety czas gra na niekorzyść Bałwanka. Jest coraz cieplej a jak wiadomo… Bałwanki nie lubią wysokich temperatur.

 

Marcin Marzec
Aktor – lalkarz. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Dyplomowany pedagog. Od czterech lat pracuje w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, ale przede wszystkim prowadzi własny teatr marionetkowy: Teatr Barnaby.

 

Teatr Barnaby – mobilna scena marionetkowa
Proponuje przedstawienie lalkowe, stworzone w oryginalnej technice marionetkowej. Dzięki mobilnej konstrukcji sceny teatr może zagrać przedstawienie w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. W tym teatrze spektakle odgrywane są prawdziwymi marionetkami, wyrzeźbionymi w drewnie lipowym. Lalki ubrane są w kostiumy teatralne szyte na miarę. Spektakl grany jest w towarzystwie kolorowego oświetlenia, oraz specjalnie skomponowanej muzyki.