Baltic Duo – Klezmer Project, koncert | Teatr w Oknie

Baltic Duo to młody trójmiejski zespół, który powstał w 2014 roku z inicjatywy skrzypaczki Mariany Myslitskiej i akordeonisty Macieja Kacprzaka. Wspólna gra pozwala im rozwijać muzyczne pasje, obejmujące różnorodne gatunki muzyczne – od muzyki bałkańskiej, klezmerskiej, francuskiej, przez polską muzykę lat międzywojennych, aż po tanga argentyńskie. Podczas koncertu „Klezmer Project” zaprezentują najbardziej znane utwory muzyki żydowskiej i bałkańskiej.

 

O artystach

Mariana Myslitska – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w zakresie gry solowej i kameralnej. Doświadczenie sceniczne zdobywała występując jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy m.in. w Orkiestrze Kameralnej Liceum Muzycznego w Drohobyczu (Ukraina), Orkiestrze Symfonicznej Gdańskiej Akademii Muzycznej (w 2014 roku jako koncertmistrz), Orkiestrze TUTTA FORZA, Orkiestrze Symfonicznej OSM im. F. Nowowiejskiego, Orkiestrze Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia czy Cappelli Gedanensis. W 2013 roku brała udział w nagraniu płyty „Wojciech Kilar: Angelus-Exodus-Victoria” , płyta w 2014 roku otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyk” w kategorii „Muzyka Poważna: Album Roku Muzyka Symfoniczna i Koncertująca. Brała udział w kursach prowadzonych przez wybitnych skrzypków z Polski, Anglii, Belgii, Niemiec, Ukrainy. Jako muzyk orkiestrowy występowała na jednej scenie z wieloma wybitnymi muzykami m.in. Nigelem Kennedy oraz Adamem Makowiczem. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym Trójmiasta.

 

Maciej Kacprzak – akordeonista, kameralista młodego pokolenia. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku, Gorlicach, Mławie, Sanoku, Słupcy, Sochaczewie. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji czy Włoch. W czerwcu 2014 roku brał udział w nagraniu płyty „Study of Contemporary Accordion Music” z solową i kameralną muzyką akordeonową, nagrania zrealizowano w Studiu Nagrań AM w Gdańsku. Jest stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska „Młody Gdańszczanin” i stypendium rektora AM w Gdańsku. Występował m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Auli Nova w Poznaniu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego, Sali Koncertowej Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie a także na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku, Teatru Letniego w Szczecinie, Muzyczno-Dramatycznego Teatru w Łucku na Ukrainie oraz Opery na Zamku w Szczecinie. Od października 2015 roku jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów AM w Gdańsku. Obecnie jest studentem studiów magisterskich w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej i dr Pawła Zagańczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

BILETY: 15 / 20 zł (U/N)

REZERWACJE: TeatrwOknie@ftg.pl, 58 322 04 14