BAL RÓWNYCH SZANS

Już 2 lutego 2019 roku zapraszamy na charytatywny BAL RÓWNYCH SZANS organizowany przez Fundację JA TEŻ w partnerstwie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz Rotary Club Orłowo.

Pod koniec ubiegłego roku Bal został objęty Patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska, Śp. Pawła Adamowicza.

Wiemy, że działania Fundacji JA TEŻ oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na rzecz aktywizacji zawodowej dorosłych osób z zespołem Downa były bliskie sercu Prezydenta i chciałby, by – mimo ostatnich tragicznych wydarzeń – obie organizacje kontynuowały swoje dzieło. Za namową Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, Piotra Kowalczuka, postanowiliśmy więc, że Bal się odbędzie.

Bal otwiera cykl wydarzeń zaplanowanych na 2019 rok w partnerstwie z Miastem Gdańsk, których celem jest działanie na rzecz świadomości, akceptacji i włączenia osób z NI w aktywne życie społeczne i zawodowe pod hasłem
#Jestem21.

Dochód z balu zostanie przeznaczony na najważniejszy obecnie cel – wyposażenie nowego ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego Fundacji JA TEŻ. Będzie to miejsce, w którym będziemy mogli wspierać rodziców i rozwój dzieci w znacznie szerszym zakresie terapii, będziemy mogli otoczyć je pełną opieką przedszkolną oraz prowadzić działania w zakresie aktywizacji młodzieży i dorosłych.

Bal odbędzie się Sali głównej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Gwiazdą balu będzie związany z Polską, a w szczególności z Gdańską sceną muzyczną zespół Golden Life. Zespół istnieje od ponad 30 lat i ma na swoim koncie m.in. takie hity jak: “Oprócz Błękitnego Nieba”, “24.11.94” czy “Dobra, Dobra, Dobra”. Wystąpi również zespół młodych trójmiejskich artystów Woodkid Project. Muzyka, którą grają, jest połączeniem brzmienia orkiestralnego z elektroniką i wokalem, co sprawia, że występ i energia płynąca prosto ze sceny na długo pozostają w pamięci

W trakcie balu aukcję wyjątkowych przedmiotów przeprowadzi gość specjalny, znany wszystkim mistrz olimpijski oraz mistrz świata w żeglarstwie Mateusz Kusznierewicz.

Zapraszamy Państwa na taniec do białego rana przy muzyce na żywo, którą zagra dla nas zespół Rarytas Live Band. Dodatkowo bal uświetnią występy tanecznych par sportowych z Tanecznego Klubu Sportowego Creative Dance.

Całość zorganizowana w formie bankietu zasiadanego: otrzymają Państwo kolację serwowaną, bufety zimne, gorące i słodkie, napoje oraz wino białe i czerwone.

Koszt udziału 1 osoby 250 zł, koszt pary 500 zł. Prosimy o przelew na konto: 51 2490 0005 0000 4530 9975 4837 (w tytule przelewu prosimy o następujące informacje: “BAL” , imię i nazwisko, liczba uczestników )

Jeśli nie możesz się z nami bawić, a chcesz pomóc Fundacji prosimy o darowiznę na konto: 06 2490 0005 0000 4600 6123 8067 (w tytule przelewu: Darowizna na cele statutowe)

Więcej o balu, programie i menu: http://jatez.org.pl/program

ZAREZERWUJ MIEJSCE: http://jatez.org.pl/nabal

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
Jakub Proma – 503 936 575 ; jakub.proma@jatez.org.pl
lub 784 595 052 / 603 052 221

Fundacja JA TEŻ od 2012 roku prowadzi działania, których głównym celem jest aktywne włączenie w życie osób z niepełnosprawnością intelektualną, ze szczególnym uwzględnieniem osób z zespołem Downa. Obserwując inne kraje widzimy, że możliwe jest zaangażowanie ich w życie społeczne i zawodowe, że jedną z ważniejszych dla nich rzeczy jest bycie potrzebnym i akceptowanym. Że wystarczy podać im rękę i zaakceptować nieco inny sposób myślenia, żeby mogli stać się częścią społeczeństwa, obdarowując innych swoim zaufaniem i uśmiechem.
Fundacja JA TEŻ obejmuje swoją opieką cały obszar życia ONI, zaczynając od opieki nad rodzinami, nowonarodzonymi dziećmi, poprzez okres rehabilitacji, edukacji, po aktywację osób dorosłych.
Obecnie Fundacja prowadzi terapię dla ponad 120 dzieci z zaburzeniami rozwoju.