ANDREAS SIELING i CHRISTINA ELBE | koncert | Tydzień Niemiecki

Koncert solistów niemieckich w ramach festiwalu ORGANy Plus+2021 Jesień: Jubileusze.  W Kościele pw. Św. Jana Bosko wystąpią: Andreas Sieling (organy) i Christina Elbe (sopran).

Po kilkudziesięciu latach kryzysu ekonomicznego, społecznego i kulturalnego, na przełomie wieku dziewiętnastego i dwudziestego, Gdańsk powoli zaczął się odradzać. Odradzała się również kultura muzyczna i budownictwo organowe, które zawsze było wizytówką miasta. 110 lat temu w kościele na Oruni, elbląski organmistrz Eduard Wittek zbudował nowy pneumatyczny instrument w zabytkowej barokowej szafie organowej Andreasa Hildebrandta z 1749 roku. W tym samym czasie w Berlinie również intensywnie rozwijała się muzyka organowa.

W czasie koncertu, w poniedziałek 4.10. o godz. 19.00 w salezjańskim kościele św. Jana Bosko na Oruni, obie neoromantyczne tradycje – gdańska i berlińska – spotkają się, a wybitni artyści z Berlina – Andreas Sielig na organach i Christine Elbe – sopran przeniosą nas ponad sto lat wstecz, do czasów fin de siècle.

BILETY
30/20 zł dostępne na bilety@organyplus.com i pół godziny przed koncertem, który odbędzie się w Salezjańskim Kościele pw. św. Jana Bosko, ul. Gościnna 15, Gdańsk-Orunia.