AGA ZARYAN | koncert

Aga Zaryan – niezwykle utalentowana polska wokalistka jazzowa, zaprezentuje w Teatrze Szekspirowskim materiał ze swojej najnowszej płyty High & Low. Koncert odbędzie się 25 listopada o 19:00

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top – magazynu Jazz Forum). Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.

Muzykę na nowy album High & Low do napisanych przez Zaryan tekstów skomponowali wybitni jazzmani: David Dorużka, Dariusz Oleszkiewicz, Michał Tokaj oraz Marcin Wasilewski. Kilka piosenek to kompozycje samej artystki. W nowym repertuarze, oprócz utworów autorskich, pojawiają się także interpretacje utworów Paula Simona czy Stevie’go Wondera. Zaproszeni do udziału w najnowszej płycie i koncertach muzycy wykreowali nowe brzmienie zespołu. Koncerty Agi Zaryan to prawdziwa uczta dla ucha i ducha – nie tylko dla fanów jazzu.

Aga Zaryan – wokal
David Dorůžka – gitary
Pedro Segundo – instrumenty perkusyjne
Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa
Michał Tokaj – instrumenty klawiszowe